Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20 M: Polacy lepsi od Słowaków na inaugurację

ME U-20 M: Polacy lepsi od Słowaków na inaugurację

fot. eyof2022.com

Reprezentacja Polski U-20 od zwycięstwa nad Słowakami rozpoczęła swoją przygodę podczas mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej. Sobotni pojedynek był dość nierówny, obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty. Jedynie w czwartej odsłonie od początku do końca warunki dyktowali biało-czerwoni i wygrali tę partię do 8.

W mecz świetnie weszli Polacy, którzy po ataku Piotra Śliwki objęli prowadzenie 4:0, ale Słowacy dzięki blokowi szybko wrócili do gry. Z biegiem czasu to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Po błędzie w ataku Tytusa Nowika wygrywali 10:8. Polacy popełniali sporo błędów, a po akcjach Martina Rendli oraz Adriana Petrufa Słowacy rozpędzali się coraz bardziej (17:13). Prowadzili już 20:16, ale przy serwisie Śliwki biało-czerwoni nie tylko wrócili do gry, lecz także zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udane zbicia Jakuba Majchrzaka i Kamila Szymendery przypieczętowały ich zwycięstwo w premierowej odsłonie (25:21).Początek drugiej partii stał pod znakiem walki cios za cios, ale jako pierwsi do ataku ruszyli Słowacy. Ich dobra postawa w bloku oraz pomyłka w ataku Śliwki dały im prowadzenie (10:7). Podopieczni Mateusza Grabdy przy serwisie Mateusza Kufki wrócili do gry (10:10), ale w kolejnych akcjach nie potrafili przełamać rywali. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu, a oba zespoły w decydującą część seta weszły przy stanie 20:20. Wówczas udaną kontrą popisał się Rendla, a jego koledzy dołożyli szczelny blok (23:20). To był decydujący moment tej odsłony, którą po błędzie Szymendery biało-czerwoni przegrali 21:25.

W trzecim secie Słowacy poszli za ciosem, a po kontrze Petrufa objęli prowadzenie 5:3. Na tym nie zamierzali poprzestawać, a po zbiciu Erika Gulaka wygrywali już 7:4. Wówczas do walki zerwali się Polacy, którzy przy serwisie Tytusa Nowika wrócili do gry. Po punktowej zagrywce Majchrzaka biało-czerwoni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (14:12). Świetna seria serwisów Kajetana Kubickiego znacząco powiększyła ich przewagę. Udane bloki dołożył Kufka, a Polacy pewnie kroczyli do sukcesu (21:13). W końcówce przypomniał jeszcze o sobie Szymendera, a pomyłka w ataku Bronislava Skasko zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:14).

W czwartej odsłonie Polacy poszli za ciosem, zaczynając ją od prowadzenia 3:0. Udane zagrywki dokładał Nowik, a w ataku rozkręcali się Majchrzak i Szymendera. Kolejną serię punktów biało-czerwoni zdobyli przy zagrywce Śliwki, dzięki czemu mogli kontrolować wynik (12:3). W ataku na środku zameldował się Kufka, a Słowacy popełniali coraz więcej błędów w ataku (17:7). W końcówce pokazali się jeszcze wprowadzeni na boisko Mateusz Nowak i Kacper Ratajewski, a blok Śliwki przypieczętował zwycięstwo biało-czerwonych (25:8).

Polska – Słowacja 3:1
(25:21, 21:25, 25:14, 25:8)

Składy zespołów:
Polska: Majchrzak (4), Szymendera (11), Kubicki (5), Nowik (12), Kufka (9), Śliwka (18), Hawryluk (libero) oraz Nowak (1), Biliński i Ratajewski (1)
Słowacja: Hanusek (6), Gulak (9), Kudra (1), Rendla (12), Petruf (12), Badan (3), Pati-Nagy (libero) oraz Turcani (1), Kan, Skasko L. i Skasko B. (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy I mistrzostw Europy U-20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę