Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20 M: Trzecie zwycięstwo Polaków, Francja pokonana

ME U-20 M: Trzecie zwycięstwo Polaków, Francja pokonana

fot. CEV

W trzecim spotkaniu gr. I mistrzostw Europy siatkarzy do lat 20 reprezentacja Polski zmierzyła się z Francją. Biało-czerwoni z powodzeniem otworzyli zmagania, wygrywając różnicą pięciu oczek. Po zmianie stron naszym reprezentantom przydarzył się słabszy moment – błędy i nieskuteczność w ataku sprawiły, że to Francuzi przejęli inicjatywę. W decydującym momencie podopieczni Mateusza Grabdy poprawili swoją grę i było 25:21. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona, walka trwała do samego końca, ze zwycięstwa mogli się cieszyć Polacy, którzy są już bardzo blisko awansu do półfinału.Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Jako pierwsi na prowadzenie wysunęli się Francuzi po ataku Simona Magnina (9:7), ale dzięki blokowi Kajetana Kubickiego biało-czerwoni szybko wrócili do gry (10:10). Do stanu po 13 wynik oscylował wokół remisu, ale punktowe zagrywki Jakuba Majchrzaka oraz Kubickiego spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Mateusza Grabdy (17:14). Po akcjach Kamila Szymendery wygrywali już 20:15. Trójkolorowi zbliżyli się jeszcze na 17:19, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce serią udanych serwisów popisał się Piotr Śliwka, a Polacy triumfowali w premierowej odsłonie 25:20.

W drugiego seta lepiej weszli Francuzi, którzy po zbiciu Lohana Lefaivre’a odskoczyli od rywali na 6:3. Biało-czerwonych do walki poderwał Mateusz Kufka, a po kontrze Szymendery wrócili do gry (10:10). Gra cios za cios nie trwała długo, bo po asie serwisowym Majchrzaka to Polacy zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (15:13). W ataku dobrze spisywali się Śliwka i Tytus Nowik, a trójkolorowi byli w coraz trudniejszej sytuacji (18:15). Dzięki blokowi zbliżyli się jeszcze na 20:21, ale końcówka należała do Polaków. W niej udaną serią zagrywek popisał się Majchrzak, a Śliwka przypieczętował wygraną (25:21).

W trzecią część meczu ponownie lepiej weszli Francuzi, którzy po zbiciu Tristana Schliengera wyszli na prowadzenie 6:4. W kolejnych minutach utrzymywali niewielką przewagę, ale przy serwisie Nowika biało-czerwoni wrócili do gry (10:10). Z czasem to oni zaczęli dochodzić do głosu. Punktową zagrywką popisał się Śliwka, a po kontrze Szymendery podopieczni trenera Grabdy byli w coraz lepszej sytuacji (15:12). Polacy prowadzili jeszcze 19:16, ale trójkolorowi nie odpuszczali, a dwa bloki pozwoliły im odrobić straty (22:22). Na szczęście w końcówce więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, a Kufka przypieczętował ich zwycięstwo (25:23).

Polska – Francja 3:0
(25:20, 25:21, 25:23)

Składy zespołów:
Polska: Szymendera (13), Śliwka (13), Majchrzak (12), Nowik (10), Kufka (6), Kubicki (3), Hawryluk (libero)
Francja: Leon (11), Lefaivre (8), Henno (7), Mignin (6), Michel (3), Chaboissant, Martino-Gauchi (libero) oraz Nomai (libero), Schlienger (2), Bouchez (2), Varier, Seddik, Feral

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I mistrzostw Europy siatkarzy do lat 20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę