Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20 M: Polacy uciekli spod topora i awansowali do półfinału

ME U-20 M: Polacy uciekli spod topora i awansowali do półfinału

fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorów pozostaje niepokonana na mistrzostwach Europy do lat 20. Biało-czerwoni w swoim czwartym meczu w grupie mieli sporo problemów z rówieśnikami ze Słowenii. Rywale dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, a porażka znacznie skomplikowałaby sytuację Polaków w tabeli. Ostatecznie nasi reprezentanci rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść w tie-breaku i zapewnili sobie awans do półfinału bez względu na wynik jutrzejszego meczu z Włochami.

Początek meczu należał do Polaków, którzy po akcji Tytusa Nowika objęli prowadzenie 5:3, ale Słoweńcy szybko wrócili do gry. Po kontrze Mihy Finka sami zaczęli budować sobie przewagę (9:6). Udane zagrania dokładał Nejc Najdić, a jego koledzy punktowali blokiem (16:11). Ich przewaga wciąż rosła. Dopiero dwie kontry Kamila Szymendery pozwoliły biało-czerwonym zbliżyć się na 16:18, ale na więcej rywale im nie pozwolili. W końcówce to oni grali skuteczniej na siatce, a między innymi Rok Braćko poprowadził ich do sukcesu w premierowej odsłonie (25:20).W drugim secie przebudzili się podopieczni Mateusza Grabdy, którzy przy zagrywce Mateusza Kufki objęli prowadzenie 6:0. Jednak zaczęli popełniać błędy, a przeciwnicy wzięli się do odrabiania strat. Przy serwisie Dino Vinkovicia doprowadzili do stanu 13:13, ale biało-czerwoni nie dali się złamać. Seria punktów zdobytych przez Jakuba Majchrzaka dała im ponownie prowadzenie (16:13). Zaczęli punktować zagrywką, a Słoweńcy nie mieli już argumentów, aby wrócić do gry (21:16). W końcówce asa serwisowego dołożył jeszcze Szymendera, a pomyłka rywali w ataku przypieczętowała zwycięstwo Polaków w tej części spotkania (25:19).

Po krótkiej wymianie ciosów w trzeciej odsłonie do głosu doszli Słoweńcy, którym udane zbicia Braćko i Mujanovicia dały prowadzenie 8:4. W kolejnych minutach dokładali bloki, a po błędzie w ataku Kacpra Ratajewskiego wygrywali już 13:6. Wówczas na serię zmian w zespole zdecydował się Mateusz Grabda, a biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty. Przy zagrywce Jakuba Olszewskiego doprowadzili do stanu 18:18, ale dobra postawa na siatce Finka dała ponownie przewagę przeciwnikom (22:19). W końcówce Polacy jeszcze walczyli, ale słoweński blok i skuteczny atak dały przeciwnikom wygraną 25:23.

W czwartym secie poszli oni za ciosem, a przy zagrywce Vinkovicia wyszli na prowadzenie 4:1. Na szczęście dzięki Kajetanowi Kubickiemu biało-czerwoni wrócili do gry, a mocne zbicie Nowika pozwoliło im przejąć inicjatywę na boisku (10:8). Jednak akcje Vida Ranca i Luki Marovta powodowały, że czuli oddech przeciwników na plecach. Słoweńcy zaczęli jednak mylić się w ataku, a blok dał prowadzenie Polakom (19:16). W końcówce przy serwisie Szymendery jeszcze zwiększyli swoją przewagę, a czapa Nowika doprowadziła do tie-breaka (25:19).

W niego lepiej weszli biało-czerwoni, którzy przy zagrywce Olszewskiego odskoczyli od rywali na 5:2, ale przez własne błędy pozwolili Słoweńcom wrócić do gry. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz po asie serwisowym Kubickiego Polacy zbudowali sobie niewielką nadwyżkę (9:7). Słoweńcy jeszcze raz doprowadzili do remisu. W zaciętej końcówce lepiej spisali się biało-czerwoni. Ważne akcje w ataku kończył Olszewski, a blok przypieczętował ich sukces (15:12).

Polska – Słowenia 3:2
(20:25, 25:19, 23:25, 25:19, 15:12)

Składy zespołów:
Polska: Majchrzak (15), Szymendera (7), Kubicki (5), Nowik (19), Kufka (9), Śliwka (10), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (5), Biliński (1) i Ratajewski (4)
Słowenia: Fink (11), Vinković (12), Braćko (15), Mujanović (10), Krżić (13), Najdić (5), Okroglić (libero) oraz Ranc (5), Kożar, Marovt (2) i Snedec

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. I mistrzostw Europy juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę