Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: 1/8 finału nie dla pary Kurowski/Rejno

ME U-20: 1/8 finału nie dla pary Kurowski/Rejno

Jakub Kurowski i Jacek Rejno po zajęciu trzeciego miejsca w grupie na plażowych mistrzostwach Europy do lat 20 w barażu o 1/8 finału mierzyli się z holenderskim duetem Kyran Versteegen/Siem Ooijman. Polacy wyraźnie przegrali pierwszą partię, w drugiej natomiast toczyli z przeciwnikami wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak ponieśli porażkę w całym meczu 0:2 i pożegnali się z turniejem.

Jakub KurowskiJacek Rejno zajęli trzecie miejsce w grupie H z dwoma zwycięstwami (2:0, 2:1) oraz jedną porażką (0:2). W barażu o 1/8 finału trafili na holenderską parę Kyran Versteegen/Siem Ooijman, która w grupie E uplasowała się na drugiej pozycji również z dwoma wygranymi (2:0, 2:1) oraz jedną przegraną (1:2).

Spotkanie dobrze otworzyli Holendrzy, którzy szybko zbudowali trzypunktową przewagę (4:1). Kurowski i Rejno otrząsnęli się jednak już w kolejnych akcjach i w połowie seta przejęli inicjatywę (12:11). Później zanotowali znaczący przestój, Versteegen i Ooijman weszli natomiast na najwyższe obroty, zdominowali drugą część premierowej odsłony i zwyciężyli pewnie 21:14.

Wysoka porażka nie zniechęciła Polaków, którzy lepiej rozpoczęli drugą partię i zbudowali czteropunktowe prowadzenie (12:8). Holendrzy szybko doprowadzili jednak do wyrównania (12:12), po czym przejęli inicjatywę i uzyskali przewagę (17:15). Versteegen i Ooijman nie wypuścili już zwycięstwa z rąk i przypieczętowali awans do 1/8 finału wygrywając 21:18. Jakub Kurowski i Jacek Rejno zakończyli natomiast swój udział w turnieju.

Versteegen/Ooijman NED [5] – Kurowski/Rejno POL [8] 2:0
(21:14, 21:18)