Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Dwa tie-breaki pierwszego dnia

ME U-17 M: Dwa tie-breaki pierwszego dnia

W Tiranie rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 17. Pierwszy dzień nie był udany dla biało-czerwonych, którzy w trzech setach przegrali z Włochami. Pierwszego dnia już można było obejrzeć dwa pięciosetowe spotkania. W grupie I reprezentacja Łotwy pokonała po tie-breaku Turcję, a w grupie II Czesi wygrali 3:2 z Bułgarami. Kolejne mecze już w niedzielę.

W pierwszym meczu grupy I Rosjanie pokonali 3:0 reprezentację Belgii, ale wygrana nie przyszła im tak łatwo, jakby to mógł sugerować wynik. Wystarczy powiedzieć, że w drugim secie Belgowie przegrali po zaciętej walce 30:32, a w dwóch pozostałych partiach też byli blisko rywali. W zwycięskiej ekipie wyróżnili się Wasilij Kapranow (15 pkt.) oraz Iwan Skworcow (13 pkt.).

Emocje towarzyszyły drugiemu spotkaniu tej grupy pomiędzy Łotwą i Turcją. Turcy po przegraniu pierwszego seta przejęli inicjatywę i prowadzili już 2:1, a świetnie w ataku radził sobie Dogan Karakoc, który zakończył mecz z 18 punktami na koncie. W czwartym secie Łotysze doprowadzili do wyrównania, a tie-breaka wygrali po zaciętej walce 15:13. Bohaterem łotewskiej ekipy był Kristians Fokerots, który zdobył 26 punktów.

Emocji zabrakło w ostatnim sobotnim meczu tej grupy. Słowenia bardzo szybko uporała się z gospodarzami mistrzostw, pokonując Albanię w trzech setach do 6, 11 i 11. Najwięcej, bo 9 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Luka Marovt, który grał tylko w dwóch pierwszych setach.

Belgia – Rosja 0:3
(23:25, 30:32, 22:25)
Łotwa – Turcja 3:2
(25:21, 19:25, 19:25, 25:22, 15:13)
Albania – Słowenia 0:3
(6:25, 11:25, 11:25)

Rywalizację w grupie II rozpoczęli siatkarze Włoch i Polski. Azzurri pokonali biało-czerwonych 3:0, a bohaterem meczu z pewnością był Tomaso Barotto, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 19 punktów. W polskiej drużynie 11 punktów na swoim koncie miał Bartłomiej Potrykus.

W trzech setach zakończył się również mecz siatkarzy Austrii, którzy pokonali swoich rówieśników z Serbii. Serbowie prowadzili w końcówkach pierwszego i trzeciego seta (nawet 21:15), ale w ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachowywali podopieczni trenerki Niny Sawatzki i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Dobre spotkanie w ekipie austriackiej rozegrał Lukas Glatz (19 pkt.).

Na zakończenie dnia siatkarze z Czech i Bułgarii rozegrali między sobą zacięty, pięciosetowy pojedynek. Bułgarzy dwukrotnie obejmowali w tym spotkaniu prowadzenie i Czesi za każdym razem doprowadzali do wyrównania. W końcówce tie-breaka prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Czesi, którzy wygrali 16:14. Duża w tym zasługa Mateja Pastrnaka, który zdobył w tym spotkaniu 18 punktów. W ekipie Bułgarii aż 33 punkty na swoim koncie miał Kristian Titrijski.

Włochy – Polska 3:0
(25:21, 25:18, 25:22)
Austria – Serbia 3:0
(25:23, 25:18, 25:23)
Bułgaria – Czechy 2:3
(25:23, 23:25, 25:21, 22:25, 14:16)