Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 K: Pierwszy dzień pod znakiem tie-breaków

ME U-17 K: Pierwszy dzień pod znakiem tie-breaków

W pierwszym dniu zmagań w mistrzostwach Europy do lat 17 w sześciu spotkaniach kibice obejrzeli aż pięć tie-breaków, w tym ten wygrany przez reprezentację Polski. Jedyne zwycięstwo za trzy punkty odniosła reprezentacja Włoch, a tym samym pokonane przez nie Węgierki są jedyną ekipą bez dorobku po pierwszym dniu.

W grupie I wszystkie trzy spotkania rozstrzygnęły się po pięciu partiach. Najbardziej zaciętym tie-brakiem okazał się ten w rywalizacji Serbii z Niemcami. Po trzech setach to Niemki były bliżej zwycięstwa w spotkaniu, ale Serbki doprowadziły do piątej odsłony, w której wygrały na przewagi 16:14.

W meczu Chorwacja – Bułgaria te drugie dwukrotnie wychodziły na prowadzenie po wygranych w końcówkach setach, ale Chorwatki za każdym razem mocno odpowiadały. Ostatecznie wygrały one po rozstrzygnięciu na swoją korzyść tie-break 15:11.

Tie-breaki w poprzednich meczach sprawiły, że Czeszki i Holenderki musiały długo czekać na rozpoczęcie swojego meczu. Nie odebrało im to jednak ochoty do gry. One również postanowiły zmagać się na dystansie pięciu setów. Wydawało się, że Czechy szybko rozstrzygną to spotkanie po wygraniu pierwszych dwóch setów, ale wypuściły z rąk swoją szansę. Holenderki odrobiły straty i będąc na fali wygrały tie-break do 9.

(25:22, 25:21, 20:25, 20:25, 9:15)

W grupie II najbardziej interesował nas oczywiście mecz Polek. Nasze siatkarki mocno otworzyły mecz i mieliśmy nadzieję na szybki happy end. Niestety przegrane na przewagi drugi i czwarty set sprawiły, że młode reprezentantki Polski musiały walczyć o zwycięstwo w tie-breaku. Wygrały go do 11 i mogły się cieszyć z udanego otwarcia mistrzostw.

Najlepiej turniej zaczęły Włoszki. Co prawda po ich zwycięstwie w pierwszym secie, a wygranej Węgierek w drugim znowu można było spodziewać się pięciosetowego spotkania. Włoszki nie zamierzały jednak poddać się temu trendowi i z łatwością wygrały kolejne dwie partie, ostatecznie notując zwycięstwo 3:1.

Turczynki niespodziewanie uległy w pierwszym secie meczu z Finlandią, ale później zgodnie z planem rozbiły rywalki w dwóch następnych partiach. Chyba jednak za szybko uwierzyły w swoją moc, bo Finki skarciły je w czwartej odsłonie. Tie-breaka jednak nie były już w stanie wygrać i to młode Turczynki cieszyły się ze zwycięstwa.