Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Turczynki za silne dla młodziutkich Polek

ME U-16 K: Turczynki za silne dla młodziutkich Polek

Na Węgrzech rozpoczęły się mistrzostwa Europy minikadetek, w których występują reprezentantki Polski. Biało-czerwone nie zaliczyły udanego początku, bowiem w starciu z Turcją przegrały w czterech setach.

W partii otwarcia po w miarę wyrównanym początku, gdy Polki blokowały i dobrze zagrywały, na czoło zaczęły wysuwać się rywalki. Poprawiły swój atak, a w dodatku biało-czerwone popełniały błędy. Tym sposobem polski zespół przegrywał 8:14. W trakcie młode reprezentantki naszego kraju starały się pojedynczymi akcjami na siatce odrobić straty, jednak bezskutecznie. W szeregach rywalek brylowały Liza Safronova i Eslem Yilmaz i to ekipa z Turcji wygrała tę odsłonę.

Turczynki kontynuowały dobrą grę w kolejnej odsłonie, pokazując swoją siłę w ataku (10:6). Biało-czerwone nie poddawały się. dało im się skończyć kontrę, a także zatrzymać rywalki blokiem, co zniwelowało trochę dystans, a w połowie seta dało remis 16:16. Grające pod presją przeciwniczki zaczęły też trochę więcej się mylić, a biało-czerwone szły za ciosem i odskoczyły na 20:17. Reprezentantki  Turcji nie składały broni i wyrównały po 22. Walka o wygraną w tej odsłonie toczyła się długo, obie ekipy miały swoje szanse, jednak to turecki zespół cieszył się z triumfu.

Podopieczne Artura Wójcika pokazały na co je stać, niewiele im brakło do doprowadzenia do remisu. Mimo przegranego seta szły w zaparte i po wyrównanej grze w kolejnych akcjach, na chwilę inicjatywę przejęły Turczynki. Następnie jednak Polki zaczęły grać świetnie w bloku, co zmieniło bieg seta. Biało-czerwone szybko odskoczyły na 19:15 i nie oddały już pałeczki pierwszeństwa do końca seta.

To podrażniło tureckie siatkarki, które od początku czwartej partii naciskały na Polki i wymuszały na nich niedokładną grę. Dość szybko Turcja narzuciła swój rytm gry i zdobyła znaczną przewagę (15:9). Biało-czerwone tym razem już nie były w stanie nawiązać walki i przegrały w całym spotkaniu 1:3.

Polska – Turcja 1:3
(22:25, 26:28, 25:18, 18:25)

Polska: Sobanty (12), Brzoza (11), Fiedorowicz (12), Jucha (4), Serafinowska (13), Jaroń (8), Witczak (libero) oraz Siuda (libero), Dombrowska, Walczak, Podlaska (1) i Koterba (1)
Turcja: Kacmaz (7), Safronova (20), Mumcular (3), Yilmaz (24), Devrim (1), Basyolcu (8), Gergef (libero) oraz Olcay, Boztepe, Eroguz (1) i Kuyan