Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Rosjanki jedyną niepokonaną drużyną w turnieju

ME U-16 K: Rosjanki jedyną niepokonaną drużyną w turnieju

Zespół Rosji po niezwykle zaciętym meczu pokonał 3:2 Turcję i pozostał jedyną niepokonaną drużyną po trzech dniach rozgrywek grupowych mistrzostw Europy siatkarek do lat 16. Z pierwszych zwycięstw cieszyły się w poniedziałek siatkarki Polski i Belgii. Ciekawa sytuacja jest w tabeli grupy II, gdzie cztery drużyny mają po dwie wygrane na swoim koncie. We wtorek wszystkie drużyny będą miały dzień przerwy i do rywalizacji wrócą w środę.

W grupie I pierwszą wygraną odniosły siatkarki z Belgii, które pokonały 3:1 reprezentację Czech. Świetnie w tym meczu spisywała się Kaat Cos, która zdobyła dla zwycięskiej ekipy 19 punktów. Czeszki po trzech meczach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

Z pierwszego zwycięstwa i pierwszych punktów cieszył się w poniedziałek również Polki. Podopieczne trenera Artura Wójcika wygrały 3:0 z gospodyniami turnieju, reprezentacją Węgier. Najskuteczniejsze w zespole biało-czerwonych były Oliwia Jaroń (13 pkt.) i Anna Fiedorowicz (12 pkt.). Węgierki doznały pierwszej porażki w tym turnieju, a Polki dzięki tej wygranej awansowały na 4. miejsce w tabeli grupy I.

Niezwykle zacięte spotkanie stoczył ze sobą niepokonane do tej pory drużyny Turcji i Rosji. Sborna wygrała pierwszego seta, jednak Turczynki dzięki skutecznej grze Defne Basyolcu (23 pkt.) triumfowały w dwóch kolejnych i objęły prowadzenie w meczu. Rosjanki doprowadziły do tie-breaka i chociaż przegrywały w nim 8:10, wygrały ostatecznie do 13 i pozostały jedyną niepokonaną drużyną w tym turnieju. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyły Weronika Jeremiejewa (24) i Polina Kowaliewa (20 pkt.).

Belgia – Czechy 3:1
(25:19, 14:25, 25:22, 25:23)
Polska – Węgry 3:0
(25:18, 25:14, 25:14)
Turcja – Rosja 2:3
(23:25, 25:18, 25:22, 17:25, 13:15)

Po trzecim dniu rywalizacji w grupie II, która swoje mecze rozgrywa w Słowacji, nie ma już niepokonanej drużyny. Pierwszych porażek doznały zespoły Słowacji i Bułgarii. Bez punktów wciąż pozostają siatkarki Rumunii, które już chyba nie odegrają żadnej roli w tych mistrzostwach. Tym razem przegrały 1:3 z Chorwacją mimo wygrania pierwszego seta. Po 17 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym meczu Masa Mlinar i Tonka Bośniak.

Mająca na swoim koncie dwa wygrane mecze reprezentacja Słowacji zmierzyła się z Włoszkami. Pierwszego seta gospodynie wygrały do 21, jednak w drugim Azzurre rozbiły rywala do 9. Pozostałe dwa sety również padły łupem Włoszek, które zrównały się punktami ze Słowaczkami. Gospodynie musiały przełknąć więc gorycz pierwszej porażki w tym turnieju. Duża w tym zasługa Amelie Vighetto i Eriki Esposito, które były najskuteczniejsze we włoskim zespole.

W ostatnim poniedziałkowym meczu tej grupy niepokonana do tej pory Bułgaria zmierzyła się z Serbią. Pierwsze dwa sety padły łupem Serbek. Bułgarki wprawdzie wygrały trzeciego seta, ale nie zdobyły w tym meczu żadnych punktów. Świetne spotkanie rozegrała Ana Mihajlović, która miała na swoim koncie 21 punktów. Obecnie w tabeli grupy II cztery zespoły mają po dwie wygrane na swoim koncie, a Chorwatki jedną.

Rumunia – Chorwacja 1:3
(25:19, 19:25, 18:25, 29:31)
Słowacja – Włochy 1:3
(25:21, 9:25, 13:25, 18:25)
Serbia – Bułgaria 3:1
(25:21, 25:19, 20:25, 25:21)