Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-16 K: Rosja, Słowacja i Bułgaria bez straty seta pierwszego dnia

ME U-16 K: Rosja, Słowacja i Bułgaria bez straty seta pierwszego dnia

Zakończył się pierwszy dzień mistrzostw Europy siatkarek do lat 16, które rozpoczęły się na Węgrzech i w Słowacji. Polki przegrały swój mecz z reprezentacją Turcji 1:3. W pierwszych meczach nie straciły jeszcze seta drużyny Rosji, Słowacji i Bułgarii, która niespodziewanie łatwo pokonała reprezentację Włoch.

W grupie I po zaciętym meczu biało-czerwone uległy 1:3 reprezentacji Turcji. Podopieczne trenera Artura Wójcika po przegranym pierwszym secie do 22 w drugim wypuściły szansę na wygraną w końcówce na przewagi. Wróciły do gry w trzeciej partii, ale czwarty set znów należał do rywalek. W polskiej drużynie 13 punktów zdobyła środkowa Antonina Serafinowska, w zespole tureckim najskuteczniejsza była Eslem Yilmaz (24 punkty).

Również 3:1 swój mecz wygrały gospodynie. Węgierki pokonały reprezentację Czech, odwracając losy pierwszego seta z wyniku 15:21 na 25:23. Świetnie w zespole węgierskim spisywała się Cecilia Jambor, która zapisała na swoim koncie 17 punktów. W drużynie czeskiej 24 punkty na swoim koncie miała Nela Jaseckowa.

W ostatnim sobotnim meczu grupy I Rosjanki bez większych problemów wygrały 3:0 z Belgią. Duża w tym zasługa rezerwowej Weroniki Jeremiewej, która zdobyła 11 punktów, o jeden punkt mniej na swoim koncie miała Marina Asliamowa. Rosjanki będą w niedzielę kolejnymi rywalkami biało-czerwonych.

Polska – Turcja 1:3
(22:25, 26:28, 25:18, 18:25)
Węgry – Czechy 3:1
(25:23, 19:25, 25:19, 25:17)
Belgia – Rosja 0:3
(16:25, 21:25, 16:25)

Na inaugurację rozgrywek w grupie II Bułgaria zaskakująco łatwo poradziła sobie z reprezentacją Włoch. Azzurre dobrze zaczynały każdego seta, a potem oddawały pole rywalkom, które wykorzystały swoją szanse. Duża w tym zasługa Iwy Dudowej, która zdobyła w tym spotkaniu 15 punktów.

Również w trzech setach gospodynie turnieju, reprezentacja Słowacji, poradziły sobie z Rumunią. Tylko w trzeciej partii Rumunki zagroziły swoim rywalkom, prowadząc jeszcze w końcówce 21:20, ostatecznie musiały uznać wyższość Słowaczek. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Nina Dreisigova, która miała na swoim koncie 16 punktów.

Sporo emocji było na zakończenie dnia w meczu Serbii z Chorwacją. Chorwatki prowadziły w tym meczu już 1:0, potem 2:1, ostatecznie jednak to reprezentacja Serbii triumfowała po wygranym 15:11 tie-breaku. Aż 35 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła w tym meczu Ana Mihajlović. W drużynie chorwackiej najwięcej, bo 13 punktów miała Tonka Bosnjak.

Włochy – Bułgaria 0:3
(21:25, 17:25, 22:25)
Słowacja – Rumunia 3:0
(25:13, 25:17, 25:22)
Serbia – Chorwacja 3:2
(23:25, 25:10, 22:25, 25:19, 15:11)