Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tsimafei Zhukouski: To był naprawdę trudny mecz

Tsimafei Zhukouski: To był naprawdę trudny mecz

fot. Piotr Marchwiński - plusliga.pl

PSG Stal Nysa odniosła jedenaste zwycięstwo w sezonie. We własnej hali nyska ekipa pokonała w czterech setach Cerrad Enea Czarnych Radom. – To był naprawdę bardzo trudny mecz. Po noworocznej przerwie ciężko było złapać rytm. Drużyna z Radomia również grała bardzo dobrze – ocenił starcie Tsimafei Zhukouski.

Jedenaście zwycięstw i osiem porażek, a także piąte miejsce w tabeli PlusLigi – tak wygląda obecnie sytuacja PSG Stali Nysa. Ekipa trenera Daniela Plińskiego udanie rozpoczęła nowy rok, wygrywając we własnej hali w czterech setach z Cerrad Enea Czarnymi Radom. – Zawsze to dobrze rozpocząć nowy rok zwycięstwem i trzema punktami. To był naprawdę bardzo trudny mecz. Po noworocznej przerwie ciężko było złapać rytm. Drużyna z Radomia również grała bardzo dobrze. W trudnych sytuacjach wykorzystywali swój serwis. Cieszę się, że wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie sto procent – powiedział Tsimafei Zhukouski.Radomska ekipa plasuje się w dolnej części tabeli, na koncie ma tylko dwie wygrane, więc wydawało się, że Stal powinna mieć z nią łatwą przeprawę. Radomianie spisywali się w tym meczu całkiem nieźle. Nie wystarczyło to jednak, by w Nysie zdobyć choćby punkt. – Wiedzieliśmy, że rywale będą nastawieni na wygranie każdej akcji, każdego seta, każdej piłki. Utrudnialiśmy sobie trochę ten  mecz, ponieważ gdy od drugiego seta prowadziliśmy trzema-czterema punktami łapali nas w jednym ustawieniu – dodał

Teraz przed Stalą dwa trudne spotkania wyjazdowe, w których zmierzą się z mistrzem i wicemistrzem Polski. – Dla nas wygrana i trzy punkty zdobyte na swoim terenie są bardzo ważne. Teraz będziemy grać na wyjeździe na trudnym terenie w Kędzierzynie-Koźlu i później w Jastrzębiu-Zdroju. To nie będą łatwe mecze, ale te ostatnie trzy punkty będą nam w nich pomagać – zapewnił Wassim Ben Tara, który zdobył w tym spotkaniu 24 punkty i otrzymał nagrodę MVP spotkania. Ostatnie mecze PlusLigi pokazują, że ci silniejsi rywale są do ugryzienia i słabsze ekipy nie stoją na straconej pozycji. Siatkarze z Nysy szykują się do tych najbliższych również z myślą o wygranej. – Przygotowujemy się do każdego przeciwnika i dajemy z siebie maksimum. Będziemy robić wszystko, by wygrać ten mecz – zapowiedział przed starciem z mistrzem Polski Tsimafei Zhukouski.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę