Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Trzy punkty zostały w Łodzi, MKS bez szans

TL: Trzy punkty zostały w Łodzi, MKS bez szans

W 16. kolejce TAURON Ligi Grot Budowlani Łódź podjęli przed własną publicznością Energę MKS Kalisz. Gospodynie spotkania od początku przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Kaliszanki nie były w stanie przeciwstawić dobrze dysponowanym rywalkom. Ostatecznie ze zwycięstwa za trzy punkty mogły cieszyć się łodzianki.

DOMINACJA WŚRÓD CHAOSU

Od początku meczu było widać, jak ważną postacią dla przyjezdnych była Alicja Grabka. Dobra zagrywka pozwoliła łodziankom szybko odskoczyć. Przez łódzki blok nie mogła się przebić Karolina Drużkowska (7:2). Serię przy zagrywce May przerwała dopiero kiwka Kuligowskiej (11:3). Przyjezdnym ciężko było znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, a gospodynie mogły bawić się jak na treningu. Set zakończyło uderzenie Różyńskiej w kontrataku (25:7).

ZAGRYWKA KLUCZEM

Trener Marcin Widera zdecydował się powrócić do swojego wyjściowego ustawienia. Pewniej w ataku czuła się Aleksandra Rasińska (9:6). MKS zdobywał punkty mozolnie, ale mógł polegać na swojej grze w obronie. Kontrę doprowadzając do remisu wykorzystała Kuligowska (12:12). Chwilę później ponownie gospodynie docisnęły zagrywką i dzięki temu zbudowały bezpieczną przewagę. Ana Bjelica zakończyła seta kiwką (25:19).

BRAK WIARY

Tym razem MKS postanowił spróbować innego wariantu. Na boisku pojawiło się zestawienie – Wawrzyniak, Bosković, Fedorek, Efimienko-Młotkowska, Mlinar, Kuligowska, Śliwa. Łodzianki zaś stawiały w tej partii na bardziej techniczne zagrania. Świetnie wyglądała współpraca na linii Wilińska-Lisiak (9:5). Kaliszanki nie pomagały sobie i popełniały coraz więcej błędów. Wyglądało również na to, że środkowej fazie seta straciły wiarę w jakiekolwiek swoje szanse. Gospodynie mogły robić to, co chciały. Mackenzie May zakończyła mecz (25:16).

MVP: Andrea Mitrović

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:7, 25:15, 25:16)

Budowlani: Mitrović (16), Bjelica (14), May (12), Różyńska (8), Lisiak (8), Wilińska, Łysiak (libero)
MKS: Mlinar (10), Fedorek (3), Drużkowska (2), Rasińska (2), Efimienko-Młotkowska (2), Ashburn, Śliwa (libero) oraz Kuligowska (5), Cygan (2), Wawrzyniak, Bošković, Pajdak (libero)