Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Po raz trzeci wśród mistrzyń Brazylii

Po raz trzeci wśród mistrzyń Brazylii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drużyna mistrzyń Brazylii Itambé/Minas ogłosiła jeszcze jeden transfer. Do zespołu po raz trzeci w karierze wróci reprezentantka kraju Priscila Daroit.

Obecnie 32-letnia przyjmująca, mająca za sobą występy w reprezentacji Brazylii, po raz pierwszy broniła barw drużyny z Belo Horizonte w latach 2007–2010. Następnie Priscila Daroit swoich sił próbowała w trzech innych klubach. Do Itambé/Minas powróciła w 2016 roku i spędziła w nim dwa sezony. Wtedy też została klubową mistrzynią Ameryki Południowej. Następne dwa lata Daroit grała w Fluminense FC oraz Dentil/Praia Clube. Teraz postanowiła ponownie wrócić do Itambé/Minas.Oprócz Priscili Daroit, Minas zapowiedział, że zespół poprowadzi dobrze znany w Polsce trener z Włoch – Nicola Negro. Do zespołu dołączyła także rozgrywająca Macrísa Carneiro, środkowa Caroline Gattaz „Carol”, libero Léii Nicolosi i atakująca Kasiely Clemente. Z grup młodzieżowych klubu pozyskano Luizę Vicente i Júlię Kudiess. Jednak największym sukcesem Minas jest utrzymanie w drużynie dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej – Thaisy Dahera.

To jeszcze nie koniec transferów w brazylijskim klubie. W najbliższych dniach Minas ogłosi jeszcze kilka nazwisk, które dołączą do zespołu.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved