Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kowalski: Atmosfera w zespole wydaje się być bardzo dobra

Tomasz Kowalski: Atmosfera w zespole wydaje się być bardzo dobra

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od ponad trzech tygodni trwają przygotowania Cuprum Lubin do nowego sezonu. Na ten moment w Lubinie trenuje nieco okrojony skład z powodu rozgrywek reprezentacyjnych. Trener Rusek także kieruje treningami z dystansu, a jego rolę tymczasowo przejął Tomasz Kowalski. 

Jak się w odnajdujesz w roli „zastępcy” Pawła Ruska?Tomasz Kowalski:W przeszłości już raz pełniłem obowiązki pierwszego trenera, więc nie jest to dla mnie zupełna nowość. Oczywiście czuję znaczące wsparcie od trenera Ruska, sztabu i zawodników. Wszyscy wiemy, do czego dążymy, każdy z nas chce się rozwijać i być coraz lepszy w swoim fachu. Czuję i odnajduję się w tej roli znakomicie.

Jak dogadujesz się z drużyną?

– Komunikacja i atmosfera w zespole na tę chwilę wydaje się bardzo dobra. Zawodnicy są otwarci, przyjmują wszystkie uwagi i razem krok po kroku budujemy formę na nadchodzący sezon. Myślę, że turniej PreZero Grand Prix PLS w Krakowie również się temu przysłużył. Dobra atmosfera to nieodłączny element naszej układanki, musimy o nią dbać i  pielęgnować, by czuć codziennie wsparcie i zaufanie od otaczających nas ludzi.

Przygotowania trwają już trzy tygodnie. Jak oceniasz formę drużyny na ten moment?

– Pierwszy sprawdzian naszej formy odbędzie się już 1 września podczas sparingu z Olimpią Sulęcin. Na tę chwilę jesteśmy w odpowiednim momencie przygotowań i nasza forma rośnie z każdym dniem.

Na jakie elementy na tym etapie kładziecie największy nacisk?

– Pracujemy ciężko zarówno na siłowni (za którą odpowiedzialny jest Bartek Bielenda), jak i w hali. Wykonujemy sporo ćwiczeń wyizolowanych, szlifując elementy techniczno-taktyczne. Globalne ćwiczenia angażujące cały zespół też już się pojawiają, widać po zawodnikach, że ciężko przepracowali okres wakacyjny, co bardzo mnie cieszy. Dzięki temu możemy pracować na wyższych obrotach.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę