Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: W starciu outsiderek lepsze tarnowianki

TL: W starciu outsiderek lepsze tarnowianki

W przedostatnim meczu 8. kolejki TAURON Ligi zmierzyły się ze sobą dwie najsłabsze drużyny tabeli. Zwycięsko z tej potyczki wyszły siatkarki Roleski Grupy Azoty Tarnów, które zapisały na swoim koncie komplet punktów, pewnie pokonując IŁ Capital Legionovię Legionowo bez straty seta. W żadnej z partii gospodynie nie pozwoliły przyjezdnym ugrać więcej niż 20 punktów.

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie gospodyń, które objęły prowadzenie 4:0. Chwilę potem legionowianki zbliżyły się do nich na punkt (6:5), ale podopieczne Marcina Wójtowicza szybko opanowały sytuację i znów stopniowo zaczęły odskakiwać. Przy wyniku 11:10 ich łupem padły cztery kolejne akcje i ich przewaga wzrosła do pięciu oczek. Siatkarki z Legionowa nie były już w stanie zniwelować takiej przewagi. Tarnowianki wygrały seta pewnie 25:20.

W kolejnej odsłonie pierwszy punkt padł łupem przyjezdnych, ale zaraz na prowadzenie znów wysforowały się gospodynie (4:1). Trzypunktową przewagę utrzymywały do wyniku 7:4. Wówczas zapisały na swoim koncie trzy kolejne oczka (10:4), a za moment wygrywały aż 13:5. Po stronie legionowianek mnożyły się błędy i choć niebawem zdołały one nieco odrobić straty (9:14), nie były w stanie zagrozić rywalkom na dłużej. Te bowiem coraz pewniej zmierzały do zwycięstwa w secie, którego ostatecznie wygrały 25:15.

W trzeciej partii tylko na początku trwała wyrównana walka. Przy stanie po 3 odskakiwać zaczęły tarnowianki i wkrótce miały trzypunktową przewagę. Utrzymywały ją do wyniku 9:6, kiedy po czterech kolejnych zapisanych na swoim koncie piłkach ich prowadzenie wzrosło do siedmiu oczek (13:6). Niespodziewanie piąty bieg włączyły legionowianki, które zaczęły odrabiać straty. Zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (11:13), ale nie zdołały wybić ich z rytmu. Chwilę potem gospodynie znów zaczęły bowiem budować znaczną przewagę. W końcówce była ona aż dziesięciopunktowa (23:13) i powoli stawało się jasne, że tarnowianki tego spotkania już nie przegrają. Kropkę nad i postawiły, pokonując Legionovię 25:15.

MVP: Wiktoria Kowalska

Roleski Grupa Azoty Tarnów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:20, 25:15, 25:15)

Roleski Tarnów: Marcyniuk (8), Łyczakowska (1), Gerasimowa (5), Świstek (9), Ponikowska (7), Kowalska (15), Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera (3), Ociepa, Rybak
Legionovia: Ortiz (10), Jedut (6), Duda (3), Mazenko (1), Mras, Dudek (10), Kulig (libero) oraz Dębowska, Bartczak, Dąbrowska, Stefanik (2), Szymańska (2), Lenik (1)