Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: UNI wygrało bez straty seta

TL: UNI wygrało bez straty seta

UNI Opole ma już tylko matematyczne szanse na awans do play-off, ale wciąż walczy, póki piłka w grze. Podopieczne Nicoli Vettoriego wygrały 3:0 z Roleskim Grupa Azoty Tarnów i przynajmniej chwilowo znalazły się na dziewiątym miejscu w lidze.

Po dość wyrównanym początku Vivian Pellegrino zaczęła szaleć w polu zagrywki,  pozwalając UNI wyjść na prowadzenie 6:4. Przyjezdne jeszcze wyrównały, ale w ekipie gospodarzy bardzo skuteczna była Anastasiya Kraiduba i to ona w dużej mierze przyczyniła się do prowadzenia opolanek 12:8.  Przez dłuższy czas miejscowe utrzymywały dystans, ale gdy w polu serwisowym stanęła Marta Łyczakowska, tarnowianki wyrównały, a remis 18:18 dał blok Mariny Mazenko. Końcówka była wyrównana i choć Uni próbowało znowu zbudować przewagę, rywalki nie odpuszczały. Kluczowe okazały się zagrywki Pellegrino, a seta zakończyła skuteczna w nim Lana Conceicao.

W kolejnym opolski zespół od początku przycisnął rywalki zagrywką. Pierwsza zrobiła to Marta Orzyłowska. Bardzo dobrze w bloku spisywała się też Pellegrino (5:1). Przy uderzeniach zza linii końcowej Gabrieli Makarowskiej-Kulej ekipa UNI zaliczyła dłuższą serię punktów i uciekła rywalkom już bardzo. Po kolejnym bloku Pellegrino i kontrze Kingi Stronias, zespół z Opola miał już dziesięć punktów nadwyżki (17:7). Tarnowianki rożnie radziły sobie w ataku, ale uderzenie Klaudii Świstek w samej końcówce troszkę odrobiło straty przyjezdnych. Siatkarki UNI nie miały jednak żadnych problemów z wygraną w tej odsłonie.

Przyjezdne nie odpuszczały i kolejną partię rozpoczęły dużo lepiej. Conceicao musiała ratować sytuację blokiem, bowiem kolejną kontrę w górze miała Gabriela Ponikowska. Tarnowianki przez chwilę prowadziły dwoma punktami, ale Orzyłowska serwisem doprowadziła do remisu. Natomiast przy zagrywkach Makarowskiej-Kulej UNI odskoczyło na 8:5. Mimo to wiele akcji od początku seta kończyło się dopiero po długiej i zaciętej walce. Roleski Grupa Azoty i tym razem dobrymi atakami zdołał wyrównać. Zacięta gra trwała do połowy seta, kiedy to znowu miejscowe odskoczyły (16:13), ale niedługo później na tablicy wyników pojawił się remis 19:19 – po zagrywce Wiktorii Szumery. Blok Marcyniuk w kolejnej akcji dał tarnowiankom prowadzenie. Tym elementem świetnie grały również miejscowe, punktując nim w ostatnich akcjach trzy razy. Odzyskały inicjatywę i niedługo później zakończyły całe spotkanie – kontrą Oliwii Sieradzkiej.

MVP: Vivian Pellegrino

UNI Opole – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0
(25:22, 25:15, 25:22)

UNI: Orzyłowska (11), Stronias (12), Conceicao (13), Pellegrino (12), Makarowska-Kulej (1), Kraiduba (10), Adamek (libero) oraz Janicka i Sieradzka (1)
Roleski: Mazenko (8), Marcyniuk (8), Łyczakowska (3), Świstek (9), Szumera (8), Ponikowska (6), Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Szczepańska, Mroczek (1) i Rybak