Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pełen zwrotów akcji mecz w Bydgoszczy

TL: Pełen zwrotów akcji mecz w Bydgoszczy

Na inaugurację 19. kolejki TAURON Ligi w Bydgoszczy zmierzyły się ostatnia i przedostatnia drużyna w tabeli. Mecz obfitował w zwroty akcji. Najbardziej efektowny był pierwszy set, w którym przyjezdne prowadziły 24:20, ale przegrały 34:36. W kolejnych partiach zarówno Metalkas Pałac Bydgoszcz jak i Grupa Azoty Akademia Tarnów miały swoje szanse, ale ostatnie słowo należało do bydgoszczanek.

Z 20:24 na 36:34

Otwarcie spotkania było wyrównane, choć niepozbawione błędów. Skutecznymi atakami wymieniały się Joanna Sikorska i Wiktoria Szumera. Swoje akcje kończyła Barbara Zakościelna, po jej kolejnym ataku interweniował trener Volpini (12:15). Po przerwie gospodynie ruszyły do odrabiania strat. Gdy asa posłała Martyna Gorzkiewicz, o czas poprosił trener Krzyształowicz (15:17). Raz za razem punktowała Szumera a gdy blok obiła Zakościelna, tarnowianki miały kolejne piłki setowe – 24:20. Jak się okazało, był to dopiero początek emocji w tej odsłonie. Przyjezdne nie potrafiły skończyć swojego ataku, kolejne celne zagrywki posyłała Gorzkiewicz. Po ataku przez środek Dominiki Witowskiej to Pałac miał piłkę setową (25:24). Emocjonująca gra na przewagi trwała długo. Dopiero celne zagranie Wiktorii Paluszkiewicz i błąd tarnowianek dały decydujące punkty bydgoszczankom.

Tarnowianki nie odpuściły

Mimo niewykorzystanej szansy w inauguracyjnej odsłonie, w drugiego seta tarnowianki weszły z nową energią. Skutecznie punktowały Wiktoria Szumera oraz Julita Molenda i Akademia prowadziła 8:4. Przyjezdne wciąż górowały na siatce, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Volpini (8:12). Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Dobrze funkcjonował tarnowski blok (14:18). W końcówce asa dołożyła Karina Chmielewska i było 23:16 dla przyjezdnych. Chociaż gra tarnowianek nie była pozbawiona błędów, tym razem dystans okazał się zbyt duży. Trzecią z piłek setowych wykorzystała Zakościelna, atakując po bloku w aut.

Stracona szansa przyjezdnych

Lepiej w trzeciego seta weszły gospodynie, które po kolejnym asie Paluszkiewicz odskoczyły na 9:5. Dopiero po czasie dla trenera Krzyształowicza skutecznie zaatakowała Zakościelna. W szeregach tarnowianek mnożyły się błędy, dlatego szybko kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Akademii (12:7). Ze zmiennym szczęściem atakowała Koleta Łyszkiewicz, ale bydgoszczanki utrzymywały się na prowadzeniu (16:11). Sytuacja szybko zaczęła się zmieniać, gdy w pole zagrywki weszła Karolina Szczygieł-Głód. Po jej asie o czas poprosił trener Volpini, ale seria trwała. Gdy w aut piłkę posłała Nowakowska było już 19:18 dla tarnowianek. Kolejny czas nie wybił z rytmu przyjezdnych. Dopiero blok na Zakościelnej pozwolił Pałacowi zrobić przejście (19:21). Kolejne skuteczne ataki Sikorskiej pozwoliły gospodyniom szybko odzyskać rezon. Po sprytnym zagraniu Poli Nowakowskiej to bydgoszczanki miały piłkę setową. Blok na Molendzie zakończył seta.

Zacięta partia dla gospodyń

As Nowakowskiej otworzył partię numer cztery. Początek toczył się punkt za punkt, nie brakowało przedłużonych akcji. Po kolejnych atakach Sikorskiej Pałac odskoczył na 9:6 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. Tarnowianki bez większych problemów zniwelowały straty. Gdy kontratak skończyła Szumera, bydgoszczanki prowadziły już tylko 11:10. W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (15:15). Ponownie w tym meczu celnymi zagraniami wymieniały się Szumera i Sikorska (18:18). Gdy asa posłała atakująca Pałacu, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (21:19). Tarnowianki szybko odrobiły straty. Po asie Zakościelnej zawodniczki do siebie przywołał trener Volpini (22:23). Ponownie o zwycięstwie decydowała walka na przewagi. Punkt na wagę trzech punktów zdobyła po długiej akcji Joanna Sikorska.

MVP: Joanna Sikorska

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:1
(36:34, 19:25, 25:23, 27:25)

Pałac: Gorzkiewicz (4), Nowakowska (11), Sikorska (31), Makarewicz (4), Paluszkiewicz (8), Witowska (15), Saad (libero) oraz Justka, Łyszkiewicz (4) i Bałdyga
Akademia: Zakościelna (18), Mościckaja (7), Molenda (16), Chmielewska (3), Uszewa (11), Szumera (18), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk, Szczygieł-Głód (6) i Calkins