Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Mielczanki z ważnym kompletem punktów, Stal lepsza od tarnowianek

TL: Mielczanki z ważnym kompletem punktów, Stal lepsza od tarnowianek

ITA TOOLS  Stal Mielec podejmowała Grupę Azoty Akademię Tarnów. W starciu zespołów, znajdujących się w dolnej części tabeli, lepsze okazały się gospodynie. Mielczanki zdominowały dwie pierwsze partie. W trzeciej do końca trwała zacięta walka. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Grabdy.

Mocne otwarcie Stali

Dobre w mecz weszły gospodynie. Po asie Weroniki Gierszewskiej Stal odskoczyła na 5:1. Skuteczne ataki Julity Molendy i blok pozwoliły tarnowiankom złapać kontakt punktowy (5:4). Gospodynie wciąż wywierały presję zagrywką, szybko ponownie budując przewagę. Ze zmiennym szczęściem atakowały atakujące obu drużyn. Na prowadzeniu pozostawały mielczanki. Gdy kolejny kontratak wykorzystała Emilia Mucha, interweniował trener Krzyształowicz (17:18). Przyjezdne nie pomagały sobie popełniając błędy, szczególnie w polu zagrywki. Mimo roszad w składzie tarnowianki nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych rywalek. Po ataku Gierszewskiej Stal miała kolejne piłki setowe. Mielecka atakująca wykorzystała drugą z nich.

Gospodynie poszły za ciosem

Przy zagrywkach Sylwii Kucharskiej Stal rozpoczęła drugiego seta od prowadzenia 3:0. Pojedyncze zagrania Mościckaji i Molendy nie wystarczały. Gdy kolejnego asa posłała Kucharska Stal odskoczyła na 11:7 i o czas poprosił szkoleniowiec tarnowianek. Swoje akcje kończyła Gierszewska. Nie brakowało przedłużonych wymian. Na wyraźnym prowadzeniu utrzymywały się gospodynie. Wysoką skuteczność utrzymywała Mucha. Po bloku na Szumerze interweniował jeszcze trener Krzyształowicz (18:12). Przyjezdne nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych gospodyń. Po ataku Poli Nowackiej po bloku Stal miała serię piłek setowych (24:16). Zagranie Judyty Gawlak i blok na Nowackiej przedłużyły jeszcze grę, ale w decydującym momencie to gospodynie zapunktowały blokiem.

Efektowna walka w trzeciej partii

Na początku trzeciego seta obie drużyny myliły się w polu zagrywki. Z czasem gospodynie zaczęły mieć problem ze skończeniem ataku. Po kontrataku Wiktorii Szumery interweniował trener Grabda (7:10). W kolejnych akcjach przyjezdne miały problem ze skończeniem ataku, przy stanie 10:11 czas wykorzystał trener Krzyształowicz. W kolejnych akcjach rozgorzała zacięta walka. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Chociaż z czasem po atakach Szumery i Molendy tarnowianki odskoczyły na 16:13, rywalki szybko odrobiły straty. Po kontrataku Gierszewskiej to Stal prowadziła 17:16 i o czas poprosił tarnowski szkoleniowiec. Serię przy zagrywkach Kucharskiej przerwał dopiero błąd zagrywającej (17:17). W dalszej fazie seta trwała zacięta walka. Wynik oscylował wokół remisu, zespoły nie zwalniały ręki w ataku. Za sprawą ataku po prostej Szumery tarnowianki doprowadziły do walki na przewagi. Skuteczny atak Muchy i podwójny blok gospodyń dał Stali zwycięstwo.

MVP: Emilia Mucha

ITA TOOLS Stal Mielec – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0
(25:16, 25:18, 26:24)

Stal: Nowacka (7), Laskowska-Azab, Mucha (20), Gierszewska (17), Kubacka (9), Kucharska (8), Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero) i Dyduła
Akademia: Mościckaja (5), Molenda (10), Chmielewska (2), Dzaković (5), Gawlak (10), Szumera (12), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (1), Calkins (1), Szczygieł-Głód i Uszewa