Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: ŁKS zrewanżował się Developresowi

TL: ŁKS zrewanżował się Developresowi

Drugi mecz finałowy Tauron Ligi oglądała wypełniona po brzegi hala Podpromie. Dość niespodziewana porażka ŁKS-u w pierwszym spotkaniu powinna wpłynąć na podopieczne Alessandro Chiappiniego jak zimny prysznic. Łodzianki jednak ponownie podeszły do meczu na trzęsących się nogach. Dopiero wejście Angeliki Gajer obudziło zespół, który wyrwał wygraną z gardła Developresowi Bella Dolina Rzeszów. Niestety groźnie wyglądającej kontuzji doznała Zuzanna Górecka.

Korzystając z poprzednich doświadczeń Stephane Antiga rozpoczął mecz w ustawieniu z Katarzyną Wenerską w polu zagrywki. Łodzianki były bardzo zdenerwowane, a zespół z Rzeszowa pewną ręką wypunktowywał słabości rywalek. Roberta nie mogła znaleźć właściwego rytmu w ataku nawet z Valentiną Diouf (17:8). Jelena Blagojević mogła więc po swojemu bawić się na siatce. Wenerska otworzyła sobie wszystkie strefy, co bardzo utrudniało łódzkiej drużynie pracę na siatce. Znakomicie czuła się Orvosova (22:11), a przyjezdnych na boisku nie ożywiło nawet wejście Angeliki Gajer. Pierwszego seta zakończyło autowe uderzenie Anastazji Hryszczuk (25:13).

Rzeszowianki kontynuowały dobrą passę. Trener Alessandro Chiappini zdecydował się otworzyć seta w ustawieniu z Zuzanną Górecką i Julitą Piasecką w roli przyjmujących. Katarzyna Wenerska dokonywała dobrych wyborów na rozegraniu, ale jej zespół odskoczył bardziej dopiero po uderzeniu Weroniki Centki (8:4). Sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy swoje w polu zagrywki dołożyła Kalandadze. Znakomicie czuł się duet środkowych – Jurczyk, Centka, a Wenerska postawiła na mniejsze obciążenie Blagojević atakiem. Po łódzkiej stronie zaczęły się mnożyć błędy. Na pogoń nie starczyło czasu, bowiem mocnym uderzeniem po skosie seta zakończyła Jelena Blagojević (25:18).

Trener Alessandro Chiappini wrócił do swojej wyjściowej szóstki. Początek trzeciej partii był jednak bardziej wyrównany i blokiem dała się złapać Gabriela Orvosova (6:6). Łodziankom zdobywanie punktów szło jak po gruzie, ale mogły liczyć na Valentinę Diouf. Trener Chiappini postawił więc wszystko na jedną kartę, a tą była Angelika Gajer, której nieszablonowe wybory bardzo pomogły koleżankom. Zaciętą walkę zakończyła dość absurdalna sytuacja w której obroniony przez Maj-Erwardt kontratak Kalandadze wpadł w boisko (26:24).

Tym razem seta na pozycji rozgrywającej otworzyła Angelika Gajer. Energia po łódzkiej stronie była jednak wyraźnie inna. Znacznie lepiej ŁKS pracował na siatce i udało się zablokować Blagojević (4:2). Gajer rozgrywała dość niedokładnie, więc na boisko wróciła Roberta. ŁKS mógł liczyć w kontrataku na obie swoje przyjmujące, a gospodynie nie były już tak pewne siebie. Od bloku odbiła się także Kalandadze (10:8). Jelena Blagojević próbowała jeszcze pobudzić drużynę, a to dało efekt w środkowej fazie seta. Na dłuższą chwilę walki punkt za punkt receptą okazała się Zuzanna Górecka i to jej pewna dłoń dała ŁKS-owi ponownie prowadzenie. Łodzianki szły jak po swoje i zagrywka w siatkę Kalandadze doprowadziła do tie-breaka (25:23).

Rzeszowianki świetnie otworzyły seta dzięki zagrywkom Wenerskiej (3:0). Łodzianki nie zamierzały się poddawać. Plas Diouf w boisko doprowadził do remisu (5:5) i łódzka drużyna nabrała wiatru w żagle. Rzeszowianki miały problem ze znalezieniem drogi przez blok. Niestety groźnie wyglądającego urazu upadając po ataku doznała Zuzanna Górecka. Uraz koleżanki tylko jeszcze zmotywował ŁKS i świetne wejście zanotowała Julita Piasecka. Mecz skończył się w najgorszy możliwy sposób, bo zagrywką Katarzyny Wenerskiej w siatce (15:12).

MVP: Valentina Diouf

Developres Balla Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:1

Developres: Blagojević (20), Centka (13), Wenerska (1), Orvosova (16), Kalandadze (24), Jurczyk (13), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2) i Bińczycka
ŁKS: Gryka (14), Witkowska (6), Diouf (23), Górecka (14), Ratzke (1), Scuka (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (1), Gajer (1) i Piasecka (5)