Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik Police zameldował się w finale

TL: Chemik Police zameldował się w finale

Grupa Azoty Chemik Police po wygranej 3:0 w Radomiu w drugim meczu wykorzystały atut własnego boiska i pokonały E.LECLERC MOYA Radomkę Radom. Chociaż przyjezdne spotkanie rozpoczęły od wygranej w premierowej odsłonie, to potem na parkiecie dominowały policzanki i to one zagrają o złoty medal TAURON Ligi.

Lepiej w mecz weszły gospodynie, po ataku Olgi Strantzali prowadziły 7:5. Skuteczne postawa Justyny Łukasik na siatce pozwoliła Radomce szybko doprowadzić do wyrównania (9:9). Nie brakowało przedłużonych wymian. Radomianki nie pomagały sobie popełniając błędy w polu zagrywki (13:11). Po fragmencie wyrównanej gry radomianki zaczęły wywierać presję na rywalki. Gdy zablokowany został atak Brakocević-Canzian, o czas poprosił trener Akbas (15:18). Po przerwie Natalia Mędrzyk zmieniła Strantzali. Po dwóch asach tej przyjmującej Chemik wyrównał wynik, a przerwę wykorzystał radomski szkoleniowiec (18:18). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Ana Bjelica. W końcówce obie drużyny popełniały błędy (21:21). Po udanych atakach Bruny Honorio Radomka prowadziła 23:22 a drugi raz zareagował trener policzanek. Po czasie pomyliła się Brakocević-Canzian, a dłuższa wymiana zakończona szczęśliwym atakiem Honorio dała zwycięstwo radomiankom.

Po udanym zagraniu Jovany Brakocević-Canzian Chemik prowadził 3:1 na początku drugiej odsłony. Chociaż gospodyniom zdarzało się psuć zagrywki, utrzymywały skuteczność na siatce i pozostawały na prowadzeniu (9:6). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, inicjatywa leżała po stronie zespołu z Polic (13:9). Z akcji na akcję dystans powiększał się. Policzanki dobrze czytały grę rywalek, skutecznie blok ustawiała Indy Baijens (17:10). W dalszej fazie seta poderwać do walki przyjezdne starała się Ana Bjelica, po jej kolejnym skutecznym ataku o czas poprosił trener Akbas (21:17). Udany atak Martyny Grajber dał serię piłek setowych gospodyniom (24:18), a już pierwszą z nich wykorzystała Baijens.

Dobra zagrywka Natalii Mędrzyk pozwoliła policzankom prowadzić również w trzeciej odsłonie. Atak z przechodzącej piłki Jack skłonił trenera Marchesiego do wzięcia czasu (2:6). Serię gospodyń przerwała dopiero atakiem Bruna Honorio (3:7). Ponownie nie brakowało ciekawych wymian, jednak skuteczniej na siatce prezentowały się gospodynie (15:12). Radomianki nie miały zamiaru odpuszczać, w szeregach Chemika zaczęły pojawiać się błędy i przy stanie 15:14 czas wykorzystał trener Ferhat Akbas. W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. Liderką gospodyń była Mędrzyk (20:18). Chociaż za sprawą skutecznych zagrań Łukasik Radomka obroniła dwie piłki setowe, po czasie dla trenera Akbasa skutecznie zaatakowała Sinead Jack, kończąc seta.

Pierwsze akcje seta numer cztery należały do Chemika, jednak radomianki szybko odwróciły wynik i po asach Honorio odskoczyły na 6:3. Serię przyjezdnych przerwał dopiero błąd zagrywającej (4:7). Dobra gra blokiem policzanek sprawiła, że po chwili na tablicy wyników znów widniał remis (8:8). Inicjatywę zaczęły przejmować gospodynie, po kontrataku Mędrzyk było już 12:9. Gdy zablokowana została Bjelica, o czas poprosił trener Marchesi (14:10). W szeregach Radomki pojawiało się coraz więcej błędów, dystans utrzymywał się. W ataku skuteczniej punktowały policzanki (21:19). W końcówce przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat i po błędzie Kowalewskiej złapały kontakt punktowy (21:22). Po czasie dla trenera Akbasa podwójny blok zatrzymał Brakocević-Canzian, a w kolejnej Honorio skończyła kontratak i to Radomka prowadziła 23:22. Radomianki nie zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka. Kontratak Grajber dał piłkę meczową Chemikowi (24:23). Wydawało się, że blok na Bjelicy zakończy spotkanie, ale po weryfikacji okazało się, że gospodynie dotknęły siatki. Ostatecznie spotkanie na korzyść Chemika rozstrzygnęła zagraniem po prostej Mędrzyk.

MVP: Natalia Mędrzyk

Grupa Azoty Chemik Police – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:18, 25:23, 26:24)

Stan rywalizacji: 2-0

Chemik: Grajber (7), Kowalewska (1), Kąkolewska (2), Brakocević-Canzian (19), Baijens (12), Strantzali (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk (21), M. Łukasik, Bałdyga i Jack (8)
Radomka: Bjelica (16), Samara (5), Honorio (26), Bałucka (3), J. Łukasik (17), Skorupa (1), Witkowska (libero) oraz Picussa (1), Twardowska i Zaborowska