Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik pokonał Jokera i w play-off zagra z Budowlanymi Łódź

TL: Chemik pokonał Jokera i w play-off zagra z Budowlanymi Łódź

Ostatnią niewiadomą sezonu zasadniczego TAURON Ligi było miejsce polickiej drużyny. Siatkarki Chemika Police pokonały Jokera Świecie 3:0. Dzięki tej wygranej zajęły one trzecie miejsce i w ćwierćfinale zagrają z Budowlanymi Łódź. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kurczyńskiego sezon dobiegł końca, świecianki zajęły 11. miejsce.

Spotkanie świetnie otworzyły gospodynie, które po punktowej zagrywce Natalii Mędrzyk i swoich udanych akcjach wyszły od razu na czteropunktowe prowadzenie. Ich przeciwniczki zdołały odrobić nieco strat dopiero, gdy asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Joanna Sikorska (4:7). Siatkarki Jokera Świecie zaczęły jednak popełniać błędy własne, co przełożyło się na bardzo wysoką przewagę policzanek. Do tego doszedł jeszcze punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Paulinę Bałdygę w połowie seta (15:8). Ponadto, gospodynie dobrze radziły sobie w grze blokiem i to one zdawały się pewnie zmierzać po wygraną w pierwszej odsłonie. Co prawda świetnie w polu serwisowym spisały się jeszcze Katarzyna Marcyniuk i Katarzyna Urbanowicz, ale było już za późno dla Jokera, aby mógł jeszcze cokolwiek zmienić. O zwycięstwie Chemika Police przesądził ostatecznie błąd zagrywki przeciwniczek (17:25).

Na początku drugiej partii policzanki pograły blokiem i tym samym to one znalazły się na trzypunktowym prowadzeniu (5:2). Ich przeciwniczki nie zamierzały się jednak poddawać i z pomocą świetnych zagrywek Katarzyny Marcyniuk po chwili miały już o cztery oczka więcej. Gospodyniom udało się w końcu przerwać tę serię i odrobić większość strat (11:12). Dzięki skuteczności Olgi Strantzali udało im się więc w końcu powrócić na prowadzenie w tym secie (17:16). Emocji w końcówce jednak nie brakowało, gdyż od tej pory drużyny grały punkt za punkt. Dopiero skuteczne ataki Natalii Mędrzyk i Indy Baijens pozwoliły Chemikowi odskoczyć na cenne trzy oczka (23:20). Był to decydujący moment dla losów tego seta, w którym po raz kolejny mogły triumfować policzanki po udanej akcji swojej przyjmującej (25:21).

Początek trzeciego seta okazał się najbardziej wyrównany, gdyż przez dłuższy czas trwała zacięta walka punkt za punkt, której nie przerwał nawet as serwisowy Martyny Gorzkiewicz. Dopiero błędy gospodyń sprawiły, że to Joker Świecie znalazł się na dwupunktowym prowadzeniu (9:7). Policzanki jednak nie odpuszczały i po ataku Agnieszki Kąkolewskiej wyrównały stan rywalizacji. Mimo wszystko nie przejęły inicjatywy, gdyż przyjezdne pograły blokiem i znowu to one miały o dwa oczka więcej (14:12). Emocji jednak nie brakowało, gdyż wynik ponownie wskazał na remis w połowie tego seta. Tym razem policzanki okazały się już niezwykle czujne na siatce i w końcu wyszły na prowadzenie (18:16). Od tej pory jedynie powiększały swoją przewagę i to właśnie one wyszły zwycięsko z tego spotkania, o czym przesądził ich skuteczny blok (25:17).

MVP: Natalia Mędrzyk

Grupa Azoty Chemik Police – Joker Świecie 3:0
(25:17, 25:21,  25:17)

Chemik: Kąkolewska (10), Baijens (13), Łukasik (8), Strantzali (8), Mędrzyk (14), Bałdyga (2), Żurawska (libero)
Joker: Gorzkiewicz (2), Urbanowicz (3), Kukulska, Sikorska (13), Urban (6), Jurczyk (3),Nowak  (libero) oraz Marcyniuk (7), Wenerska, Kowalska (2) i Muszyńska