Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Blisko niespodzianki w Rzeszowie, opolanki urwały punkt

TL: Blisko niespodzianki w Rzeszowie, opolanki urwały punkt

fot. Łukasz Krzywański

Chociaż w piątek w Rzeszowie spotkały się drużyny z dwóch biegunów tabeli TAURON Ligi, na boisku nie brakowało walki. UNI Opole postawiło się gospodyniom. Opolanki prowadziły już 2:1, jednak nie udało im się wywieźć z Rzeszowa kompletu punktów. Siatkarki Deveopresu BELLA DOLINA Rzeszów doprowadziły do tie-breaka, którego nie bez problemów wygrały.

W mecz lepiej weszły opolanki, które po zbiciach Anastasiji Kraiduby i Lany Conceicao odskoczyły od rywalek na 6:3. Kraiduba dołożyła asa serwisowego, a po błędzie rywalek uni prowadziło już 11:5. Developres do walki próbowała poderwać Ann Kalandadze, dzięki czemu zbliżył się on do przeciwniczek na 9:12, ale kolejna seria ataków Kraiduby pozwalała przyjezdnym kontrolować wynik (15:10). Na siatce próbowały odpowiadać Jelena Blagojević i Gabriela Orvosova, ale wciąż w natarciu było Uni (20:15). W końcówce dołożyło szczelny blok, zbliżając się do wygranej w premierowej odsłonie. Asem serwisowym popisała się jeszcze Marta Orzyłowska, a błąd rywalek zakończył nierówną walkę w tym secie (25:17).Początek drugiej odsłony był wyrównany, ale przy zagrywce Orvosovej piąty bieg wrzuciły rzeszowianki. Wykorzystały błędy rywalek i w jednym ustawieniu wypracowały sobie znaczące prowadzenie (9:3). Na środku pokazała się Anna Obiała, asa serwisowego dołożyła Blagojević, a po kontrze Orvosovej faworytki dyktowały warunki gry (15:5). Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Kingi Stronias nie odmieniły obrazu gry po stronie opolanek, a Kalandadze pewnie prowadziła Developres do wygranej w tej części spotkania (21:10). W końcówce na siatce pokazała się jeszcze Izabella Rapacz, a błąd Uni w polu serwisowym postawił kropkę nad „i” w tym secie (25:15).

W trzeciej partii przebudziły się przyjezdne, które ponownie zaczęły dotrzymywać kroku ekipie z Podkarpacia. Po akcjach Stronias zbudowały sobie nawet niewielką nadwyżkę (9:7), lecz błędy w ataku Kraiduby spowodowały, że wynik zaczął oscylować wokół remisu (11:11). Dopiero blok dał ponownie prowadzenie podopiecznym Nicoli Vettoriego (15:12). Developres nie dawał za wygraną, a dzięki kontrze Weroniki Centki doprowadził do remisu. Oba zespoły szły łeb w łeb. W ataku pokazała się Rapacz, ale jej koleżanki myliły się w polu serwisowym, więc ta część meczu rozstrzygnęła się w końcówce. Dość niespodziewanie w niej rzeszowianki się myliły, a zbicie Conceicao przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Uni (25:22).

Kolejnego seta zaczęło ono od błędów, a dobra postawa w ataku Rapacz i na zagrywce Kalandadze spowodowała, że to gospodynie błyskawicznie doszły do głosu (6:1). Na zagrywce próbowała im odpowiadać Vivian Pellegrino, a opolanki zbliżyły się na 8:10, ale znowu zaczęły popełniać proste błędy, a skuteczna postawa na siatce Kalandadze powodowała, że Developres dyktował warunki gry (14:9). W tym fragmencie meczu jego przewaga na skrzydłach była bezapelacyjna, a wszystko zmierzało do tie-breaka (20:14). W końcówce asa serwisowego dołożyła Blagojević, a wciąż nie do zatrzymania była Kalandadze. Rozpędzone rzeszowianki pewnie triumfowały w tym secie 25:17.

Tie-break zaczął się od walki cios za cios. Dopiero po punktowej zagrywce Julii Bińczyckiej przewagę zyskały rzeszowianki (6:4). Nie cieszyły się z niej długo, bo Conceicao dała Uni remis (8:8). Zanosiło się na zaciętą końcówkę, ale błędne zbicie Kraiduby zaczęło przechylać szalę zwycięstwa na stronę Developresu. W końcówce na środku pokazała się Centka, a faworytki wymęczyły zwycięstwo (15:11).

MVP: Ann Kalandadze

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – UNI Opole 3:2
(17:25, 25:14, 22:25, 25:17, 15:11)

Składy zespołów:
Developres: Blagojević (17), Obiała (5), Wenerska (1), Orvosova (6), Kalandadze (33), Jurczyk (1), Szczygłowska (libero) oraz Centka (4), Rapacz (11), Szlagowska i Bińczycka (1)
UNI: Orzyłowska (9), Stronias (11), Conceicao (16), Pellegrino (11), Makarowska-Kulej (2), Kraiduba (23), Adamek (libero) oraz Bałucka (1), Janicka, Senica (1) i Sieradzka (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę