Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pierwsza wygrana Budowlanych, trzecia porażka Legionovii

TL: Pierwsza wygrana Budowlanych, trzecia porażka Legionovii

Ekipa Grot Budowlanych Łódź odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Tauron Ligi. Po porażkach z Radomką i BKS-em łodzianki pokonały we własnej hali Legionovię i to bardzo przekonująco = w trzech setach. Dla przyjezdnych to już trzecia przegrana w tym sezonie.

Chociaż po atakach Małgorzaty Lisiak gospodynie prowadziły 3:1, za sprawą Aleksandry Dudek rywalki szybko odwróciły wynik (3:4). W kolejnych akcjach rozpoczęła się gra punkt za punkt, a obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Swoje akcje kończyła Aleksandra Jedut. Sytuacja szybko zmieniła się przy zagrywkach Moniki Fedusio, a po jej dwóch asach interweniował trener Kowal (13:11). Seria gospodyń trwała. Gdy kolejnej akcji nie skończyła Dudek, ponownie interweniował szkoleniowiec Legionovii. Dopiero po tym czasie Dudek zaatakowała skutecznie (16:12). W kolejnych akcjach to Budowlane dyktowały warunki, ataki kończyły Adrianna Kukulska i Fedusio. Blok na Dudzie i atak Dominiki Sobolskiej dały łodziankom ostatnie punkty.

Od początku drugiej odsłony gospodynie kontynuowały skuteczną grę. Gdy kontratak skończyła Melis Durul było już 7:4. Z czasem sytuacja na boisku nie zmieniała się, na siatce górowały gospodynie. Po bloku na Dudek o czas poprosił szkoleniowiec Legionovii (14:10). Po stronie przyjezdnych mnożyły się błędy. Gdy ciekawą akcje skończyła Kukulska, kolejną przerwę wykorzystał Paweł Kowal (17:11). Chociaż gra Budowlanych nie była pozbawiona błędów, gospodynie bez większych problemów pozostawały na prowadzeniu (20:12). W końcówce legionowianki odrobiły kilka punktów i przy stanie 20:16 interweniował trener Biernat. Końcówka potoczyła się już po myśli siatkarek z Łodzi, a decydujące akcje kończyła skutecznymi atakami Durul.

W trzeciej partii łodzianki poszły za ciosem (5:2). Po asie Durul zawodniczki do siebie przywołał trener Kowal (7:3). Wciąż problemy z przyjęciem miała Dudek, dlatego została zmieniona przez Bartczak. Po bloku na tej zawodniczce, drugą przerwę wykorzystał legionowski szkoleniowiec (10:3). Dopiero po chwili mocny atak Julii Bartczak pozwolił Legionovii zrobić przejście (11:4). Z czasem wyraźny dystans utrzymywał się, przyjezdne nie miały argumentów, by zatrzymać rozpędzone gospodynie. Gdy blok obiła Durul było już 17:6. Trener Biernat zaczął sięgać po zmiany, ale nie wybiło to z rytmu gospodyń. Pojedyncze zagrania Mai Szymańskiej nie wystarczały. Po ataku Justyny Kędziory Budowlane miały piłki meczowe (24:12). Łodzianki miały problem z postawieniem kropki nad i (24:16). Dopiero autowy atak Jedut zamknął pojedynek.

MVP: Melis Durul

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0
(25:14, 25:18, 25:16)

Budowlani: Polak (1), Lisiak (7), Kukulska (12), Durul (14), Fedusio (11), Sobolska (9), Łysiak (libero) oraz Kędziora (2), Łazowska (1) i Kazała
Legionovia: Jedut (6), Mazenko (2), Mras, Stefanik (3), Szymańska (11), Dudek (9), Kulig (libero) oraz Bartczak (1), Duda (1), Dąbrowska i Kubas (libero)