Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Niemiec w zmienionej formule

Superpuchar Niemiec w zmienionej formule

Comdirect Supercup będzie miał jednorazowo nowy format w edycji 2020. Otwierający sezon mecz o to trofeum zarówno u kobiet, jak i mężczyzn wyjątkowo nie odbędzie się w jednym dniu i na jednej arenie. Powodem są ograniczenia związane z pandemią. Zamiast dużego wydarzenia, impreza zostanie podzielona. Data zostanie określona w zależności od terminu początku sezonu i zostanie rozegrana prawdopodobnie w hali jednej z drużyn uczestniczących lub w pobliżu.

– Ze względu na ograniczenia regulacyjne i niepewność związaną z realizacją ważnych wydarzeń oraz ryzykiem ekonomicznym, zarząd zdecydował, że Supercup będzie miał w tym roku inną formę – mówi Klaus-Peter Jung, dyrektor zarządzający Volleyball Bundesliga (VBL).Przedstawiciele ligi mają w szczególności wątpliwość czy widzowie – niezbędny czynnik opłacalności imprezy – będą mogli przebywać w hali podczas imprezy. Lidze przyświeca również chęć zminimalizowania ryzyka zakażenia poprzez rozdzielenie uczestniczących drużyn. Te argumenty spowodowały podjęcie decyzji o zmianie formuły.

Przenosząc się do mniejszych hal, zmniejszamy ryzyko ekonomiczne, jeśli mecze będą musiały być rozgrywane za zamkniętymi drzwiami – dodaje Jung. – Goszczenie w pobliżu jednego z uczestniczących klubów zmniejsza możliwe drogi infekcji i zmniejsza koszty zakwaterowania.

W przypadku dwóch meczów, które mają się rozegrać 27 września (kobiety) i 11 października (mężczyźni) wystąpi dwóch zdobywców Pucharu DVV, Dresdner SC i Berlin Recycling Volleys. Dwie pozostałe drużyny musiały zostać określone w procesie analizy, mającej określić zespoły, które zajmą miejsca przewidziane dla mistrzów Niemiec. Do wyłonienia uczestników zastosowano zasadę ilorazową opartą na wynikach odwołanego sezonu 2019/20. W związku z tym zespoły SSC Palmberg Schwerin i United Volleys Frankfurt uzupełnią stawkę Comdirect Supercup 2020.

Zależało nam na tym, aby wybrać obiektywnie sprawiedliwy sposób ustalania rankingu – i to była zasada ilorazu – wyjaśnia Jung. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować fanom najlepszą siatkówkę w nowym formacie, pomimo wyzwań, jakie pandemia nadal nam stawia.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę