Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Niemiec w zmienionej formule

Superpuchar Niemiec w zmienionej formule

Comdirect Supercup będzie miał jednorazowo nowy format w edycji 2020. Otwierający sezon mecz o to trofeum zarówno u kobiet, jak i mężczyzn wyjątkowo nie odbędzie się w jednym dniu i na jednej arenie. Powodem są ograniczenia związane z pandemią. Zamiast dużego wydarzenia, impreza zostanie podzielona. Data zostanie określona w zależności od terminu początku sezonu i zostanie rozegrana prawdopodobnie w hali jednej z drużyn uczestniczących lub w pobliżu.

– Ze względu na ograniczenia regulacyjne i niepewność związaną z realizacją ważnych wydarzeń oraz ryzykiem ekonomicznym, zarząd zdecydował, że Supercup będzie miał w tym roku inną formę – mówi Klaus-Peter Jung, dyrektor zarządzający Volleyball Bundesliga (VBL).Przedstawiciele ligi mają w szczególności wątpliwość czy widzowie – niezbędny czynnik opłacalności imprezy – będą mogli przebywać w hali podczas imprezy. Lidze przyświeca również chęć zminimalizowania ryzyka zakażenia poprzez rozdzielenie uczestniczących drużyn. Te argumenty spowodowały podjęcie decyzji o zmianie formuły.

Przenosząc się do mniejszych hal, zmniejszamy ryzyko ekonomiczne, jeśli mecze będą musiały być rozgrywane za zamkniętymi drzwiami – dodaje Jung. – Goszczenie w pobliżu jednego z uczestniczących klubów zmniejsza możliwe drogi infekcji i zmniejsza koszty zakwaterowania.

W przypadku dwóch meczów, które mają się rozegrać 27 września (kobiety) i 11 października (mężczyźni) wystąpi dwóch zdobywców Pucharu DVV, Dresdner SC i Berlin Recycling Volleys. Dwie pozostałe drużyny musiały zostać określone w procesie analizy, mającej określić zespoły, które zajmą miejsca przewidziane dla mistrzów Niemiec. Do wyłonienia uczestników zastosowano zasadę ilorazową opartą na wynikach odwołanego sezonu 2019/20. W związku z tym zespoły SSC Palmberg Schwerin i United Volleys Frankfurt uzupełnią stawkę Comdirect Supercup 2020.

Zależało nam na tym, aby wybrać obiektywnie sprawiedliwy sposób ustalania rankingu – i to była zasada ilorazu – wyjaśnia Jung. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować fanom najlepszą siatkówkę w nowym formacie, pomimo wyzwań, jakie pandemia nadal nam stawia.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved