Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Stephane Antiga: Mogę pracować w klubie i kadrze

Stephane Antiga: Mogę pracować w klubie i kadrze

fot. Michał Szymański

– Mogę pracować w klubie i kadrze. Na początku pracowałem tylko w tej drugiej. To było fajne, bo jako młody trener musiałem się uczyć, podglądać zachowania innych trenerów w różnych klubach. To był fajny czas, ale teraz wiem, że z każdym dniem potrzebuję jeszcze więcej pracy na różnych polach – mówi o łączeniu funkcji trenera klubowego z reprezentacyjnym Stephane Antiga, twórca sukcesu mistrzostw świata 2014 i obecny szkoleniowiec Developresu Rzeszów.

Czego nauczył się pan podczas trzech lat pracy z kobietami?Stephane Antiga: – Nauczyłem się dużo jako trener i człowiek. Najważniejsze? Jak rozumieć kobiety. Musiałem również poznać specyfikę kobiecej odmiany dyscypliny. Trochę aspektów jest w niej innych, ale też dużo wspólnych. Z kobietami rozmawia się więcej i więcej się tłumaczy. Reszta jest w miarę podobna. Aspekty techniczne są zbliżone. Taktyka jest trochę odmienna, choć w ostatnim czasie przez rozbudowę gry w drugiej linii również się upodabnia.

Chce być pan trenerem reprezentacji Polski siatkarek?

– Tak, jestem zainteresowany kandydowaniem.

Wysłał pan już swoje CV?

– Jeszcze nie, jeszcze mam czas. Postaram się to załatwić w ciągu kilku dni.

Dlaczego zainteresował się pan reprezentacją Polski kobiet?

– Podoba mi się praca z kadrą. Miałem okazję doświadczyć jej specyfiki przez pięć sezonów – zarówno z Polską, jak i Kanadą. Jest ona inna niż klubowa. Cała drużyna jest razem, pracuje się bez większych przeszkód i często więcej. Rezultaty wspólnego działania przychodzą bardzo szybko i gra się w przestrzeni międzynarodowej, co jest bardzo fajne. Ponadto, polska reprezentacja kobiet ma bardzo wiele ciekawych zawodniczek.

Na przykład?

– Dużo młodych siatkarek. Jest w nich potencjał, tak samo jak w całej drużynie. Mogą grać jeszcze lepiej. Trener Jacek Nawrocki przez sześć lat szkolił młode zawodniczki, co daje owoce teraz. Polska reprezentacja może rywalizować z najlepszymi. Dwa lata temu wasza drużyna narodowa była bardzo blisko europejskiej czołówki.

Trener Nawrocki nie mógł łączyć funkcji w klubie i kadrze. Co pan zrobi, jeśli i pana czeka taki wybór narzucony przez Polski Związek Piłki Siatkowej?

– Mogę pracować w klubie i kadrze. Na początku pracowałem tylko w tej drugiej. To było fajne, bo jako młody trener musiałem się uczyć, podglądać zachowania innych trenerów w różnych klubach. To był fajny czas, ale teraz wiem, że z każdym dniem potrzebuję jeszcze więcej pracy na różnych polach.

A co jeśli będzie pan musiał wybrać?

– To będzie bardzo trudny wybór.

Dużo mówi się w ostatnim czasie o nieobecnych. Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska. Będzie pan starał się je przekonać do powrotu do kadry?

– Oczywiście, że tak. Joanna Wołosz jest bardzo doświadczona i dobra na swojej pozycji. Prawdopodobnie jest najlepsza na rozegraniu na świecie. To bardzo istotne, by namówić ją do powrotu do gry w reprezentacji.

Rozmawiała Sara Kalisz – cały wywiad w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę