Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Standardy ochrony małoletnich i sztaby trenerskie kadr młodzieżowych

Standardy ochrony małoletnich i sztaby trenerskie kadr młodzieżowych

fot. cev.eu

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się spotkanie Pionu Szkolenia PZPS z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski. Pierwszy blok poświęcony został wprowadzanym standardom ochrony dzieci i młodzieży zgodnie z założeniami Ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, która weszła w życie 15 lutego 2024 r.

 

Ochrona młodzieży

Ze względu na niedawne zmiany w regulacjach prawnych w siedzibie PZPS omawiano standardy współpracy z młodymi ludźmi.

Zgodnie z nowymi regulacjami wzmacniającymi system ochrony praw dzieci, konieczne jest wprowadzenie standardów wspomnianej ochrony małoletnich. Polski Związek Piłki Siatkowej zainicjował spotkanie w celu przygotowanie trenerów, którzy pracują z młodzieżą w ramach struktur naszej federacji do tego, aby wiedzieli jakie będą cele przygotowanych standardów. Jest to jeden z pierwszych  kroków do tego, aby Polski Związek Piłki Siatkowej, jako zarządzający strukturami w wiodącej dyscyplinie w Polsce, wypracował w tym zakresie standardy dostosowywane nie tylko do wymogów ustawowych, ale aby stanowiły one przede wszystkim kodeks dobrych i oczekiwanych praktyk w szkoleniu dzieci i młodzieży – powiedział mecenas Marek Krupski.

trenerzy reprezentacjI Młodzieżowych

W spotkaniu wzięli udział wszyscy szkoleniowcy polskich reprezentacji młodzieżowych. Dzięki temu mogliśmy poznać komplet ich nazwisk.

Kadry młodzieżowe siatkarek – trenerzy:

reprezentacja U-16: I trener Maciej Dobrowolski ; II trener: Piotr Stasiewicz,
reprezentacja U-18: I trener: Marcin Orlik; II trener: Sebastian Tchórz,
reprezentacja U-20: I trener: Miłosz Majka; II trener: Dominik Stanisławczyk,
reprezentacja U-22: I trener: Jakub Głuszak; II trener: Ryszard Litwin.

Kadry młodzieżowe siatkarzy – trenerzy:

reprezentacja U-16: I trener Artur Sierzchuła ; II trener: Oskar Janiszewski,
reprezentacja U-18: I trener: Jacek Nawrocki; II trener: Maciej Bartodziejski,
reprezentacja U-20: I trener: Sebastian Pawlik; II trener: Maciej Zendeł ,
reprezentacja U-22: I trener: Dariusz Luks; II trener: Konrad Cop.

 

Konstruktywne spotkanie

Poza częścią merytoryczną związaną ze zmianami we wspomnianej ustawie poruszane były kwestie ustalenia kodeksu dobrych praktyk, uzgodnienie wspólnych celów, omówienie spraw technicznych, logistycznych, jak i integracja środowiska trenerów reprezentacyjnych. Krzysztof Felczak przy okazji swojego wystąpienia określił także cele na zbliżający się sezon reprezentacyjny: niezmienny od lat jest cel główny: promocja i rozwój młodych zawodniczek i zawodników. Cele wynikowe powinny się zazębiać z nim, aby w przyszłości ta zdolna młodzież zasilała w szeregi seniorskich kadr. Na tym etapie dobro tych dziewcząt i chłopców jest najważniejsze.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved