Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Olsztyna do Rzeszowa. Resovia kompletuje środek siatki

Z Olsztyna do Rzeszowa. Resovia kompletuje środek siatki

fot. PressFocus

Cezary Sapiński oficjalnie stał się nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Środkowy bloku, który ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy w swojej dotychczasowej karierze zasmakuje gry w europejskich pucharach, wszak Pasy ponownie rywalizować będą w Pucharze CEV.

CEZARY SAPIŃSKI ZGODNIE Z PLOTKAMI DOŁĄCZA DO RESOVII RZESZÓW

Już 7 maja informowaliśmy o prawdopodobieństwie dołączenia Cezarego Sapińskiego do Asseco Resovii Rzeszów. Pogłoski ponownie okazały się prawdziwe. Środkowy bloku, który ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS-ie Olsztyn w nadchodzącym sezonie będzie miał jeszcze więcej pracy. Rzeszowianie nie tylko celować będą w krajowe laury, ale również bronić będą Pucharu CEV, po który przecież sięgnęli w połowie marca tego roku. 30-latek w ostatnim sezonie PlusLigi bezsprzecznie był pierwszoplanową postacią olsztyńskiego AZS-u. Sapiński na swoje konto zapisał w sumie 245 punktów (163 atak, 50 blok, 32 zagrywka). Skończył 163 z 278 piłek, co przełożyło się na skuteczność w ataku 58,63%. W zmaganiach 2023/2024 został wyróżniony jedną statuetką MVP. Odebrał ją przy okazji 1. kolejki, w której olsztynianie wygrali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 3:1.

Środkowy w rodzimej elicie do tej pory rozegrał pięć sezonów. Pozostałe cztery to przygoda w Ślepsku Malow Suwałki. Łączny dorobek tego zawodnika w jednej z najlepszych lig świata wynosi 945 oczek, z czego 186 to punkty zdobyte blokiem, a 146 zza linii 9. metra. W klubie z województwa podlaskiego Cezary Sapiński spędził łącznie pięć lat, bowiem już w pierwszym sięgnął po mistrzostwo TAURON 1.Ligi i w konsekwencji awans do PlusLigi.

Tym samym rzeszowski klub zamyka pozycję środkowego, bowiem Cezary Sapiński jest piątym oficjalnie ogłoszonym zawodnikiem na tej pozycji. W klubie zostaje Karol Kłos, a nieoficjalnie mówi się, że pozostać ma także Krzysztof Rejno.

Nowymi nabytkami okazali się także Patryk Niemiec, który do klubu z Podkarpacia zawita z samej północy Polski, bowiem jeszcze w ostatnich rozgrywkach przywdziewał trykot gdańskiego Trefla oraz Dawid Woch, rywalizujący jeszcze w ostatnim sezonie w rumuńskim CS Municipal Arcada Galati.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved