Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna spadła z I ligi, Legionowia z cennym zwycięstwem. Nike i Sokół z ważnymi wygranymi

Trans Ann Płomień Sosnowiec przegrał z Nike Węgrów 1:3, pomimo tej porażki wciąż pozostaje w grze o fazę play-off. Do gry o play-off po zwycięstwie w Wieliczce włączyła się Legionovia. Solna została pierwszym spadkowiczem. Ważne wygraną odniósł Sokół Mogilno.

WICELIDER NIE ZAWIÓDŁ

Sokół Mogilno wygrał 3:1 z MKS Copco Imielin i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że ekipa z województwa kujawsko – pomorskiego przystąpi do gry w fazie play-off z drugiego miejsca. O zwycięstwie gospodyń w głównej mierze zadecydowała lepsza gra w polu zagrywki (8:4), oraz w bloku (12:9). Przyjezdne popełniły aż 33 błędy własne, były to jedną z przyczyn ich porażki. Warto zaznaczyć, że beniaminek przyjechał na mecz do Mogilna w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, przez co trener Kalinowski miał ograniczone pole roszad w składzie. Drużyna z południa Polski dzielnie walczyła w pierwszej i drugiej partii. W pozostałych dwóch nie miała zbyt wiele do powiedzenia i przegrała je z kretesem. Sandra Świętoń razem z Pauliną Brzoską napędziły grę swojej ekipy i miały duży wkład w zwycięstwo.

MVP: Paulina Brzoska

Sokół & Hagric Mogilno – MKS Copco Imielin 3:1
(25:22, 23:25, 25:17, 25:14)

Sokół: Przybyło (5), Cabaj (10), Nowak (12), Szczepańska (1), Świętoń (19), Brzoska (18), Rafałko (libero) oraz Fojucik (5), Pilarczyk
MKS: Łebek, Mackiewicz (7), Mroczek (14), Wardęga (14), Pustelnik (11), Szmajduch (9),  Jędrysik (libero) oraz Wątroba, Śmietana

WĘGROWIANKI NA FALI

Pierwszy set spotkania ułożył się po myśli zespołu z Węgrowa. Od stanu 6:6 zarysowała się wyraźna przewaga ekipy z Mazowsza. Przyjezdne w jednym ustawieniu zdobyły pięć punktów  rzędu, prowadziły 11:6.  Gospodynie zbliżyły się a jeden punkt, przegrywały 16:17. Końcówka seta należała do ekipy Nike, która wygrała tę część rywalizacji w stosunku 25:21. W drugim secie tego starca w dalszym ciągu na boisku dominował zespół gości. wyrównana gra toczyła się do stanu po 11. Następnie zespół z Mazowsza budował sobie dwupunktową przewagę (13:110, która kilka chwil później powiększył do czterech (19:15). Końcówka seta była popisem gry Nike, przyjezdne wygrały 25:18 i przybliżyły się do końcowego zwycięstwa.

W kolejnym secie tego meczu doszło do metamorfozy sosnowiczanek, płomień prowadził 12:5. dominacja podopiecznych trenera Zabielnego trwała do stanu 17:10, wówczas do odrabiania strat zerwały się przyjezdne. W końcówce zbliżyły się na jeden punkt, przegrywały 18:19. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się gospodynie. Czwarta odsłona meczu okazał się być ostatnią. Węgrowianki dominowały w każdym elemencie siatkówki, prowadziły 11:3, a następnie 17:10. Zadowolone takim obrotem sprawy przyjezdne oddały pole gry gospodyniom. Te skrzętnie to wykorzystały, zniwelowały straty do trzech punktów, przegrywały 15:18. Po raz kolejny końcówka seta była popisem podopiecznych trenera Roberta Kupisza. Lepiej spisały się w ataku i dzięki temu wywiozły komplet punktów z Sosnowca.

MVP: Paulina Wiśniewska

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – PMKS Nike Węgrów 1:3
(21:25, 18:25, 25:22, 22:25)

Płomień: Kaczmarzyk, Karnicka, Cur-Słomka, Milkowska, Laszczyk,  Twardoch, Samul (libero) oraz Borawska, Bagniak,
Nike: Michałek, Surlit, Piszcz, Godlewska, Waszyńska, Orzyłowska, Wiśniewska (libero) oraz Karolina Hochołowska, Głodzińska, Jankowska

Solna pierwszym spadkowiczem

Siatkarki solnej Wieliczka przegrały 2:3 z Legionovą Legionowo i zostały pierwszym spadkowiczem. Mają do rozegrania trzy mecze, tracą do Enei Energetyka Poznań dziewięć punktów i mają gorszy bilans od tej drużyny. Pierwszy set spotkania toczył się pod dyktando drużyna z Mazowsza, przyjezdne wygrały tę część meczu 25:20. W kolejnych dwóch partiach dominowały wieliczanki, rozbiły one swoje rywalki, dwukrotnie wygrały 25:15. Nie mające nic do stracenia siatkarki z Legionowa rozstrzygnęły na swoją korzyść partię numer cztery. Piąty set był ich popisem, wygrały go pewnie 15:8 i wyjechały z Małopolski z dwoma punktami. Legionovia po tym zwycięstwie jest bliska gry w fazie play-off. Drużyna z Mazowsza ma tyle samo punktów, co Wieżyca i Płomień. W najbliższy piątek Legionovia będzie podejmowała Płomień Sosnowiec. Spotkanie to będzie miało bardzo duże znaczenie w kontekście gry o fazę play-off.

MVP: Klaudia Kulig

UJ CM Solna Wieliczka – B&B LTS Legionovia Legionowo 2:3
(20:25, 25:15, 25:15, 20:25, 7:15)

Składy zespołów
Solna: Marta Dąbrowska, Ejsmont, Feliks, Chadała, Mras-Paliwoda, Oracz, Aleksandra Dutkiewicz (libero) oraz Wełna, Cadwgan, Bierczak, Mikołajczyk, Jaśkowiec
Legionovia: Szmelter, Bagrowska, Duda, Jaworska-Nowak, Górecka, Daca, Kulig (libero) oraz Olszowiec, Milun, Diana Dąbrowska