Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno z historycznym wynikiem w II lidze

Sokół Mogilno z historycznym wynikiem w II lidze

fot. Marek Holak

20 zwycięstw i zaledwie 2 porażki – to bilans siatkarek Sokoła Mogilno w tegorocznej rywalizacji w grupie pierwszej II ligi. Sokolanki wygrały II-ligowe rozgrywki, dzięki czemu zagrają w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Turniej półfinałowy o I ligę z udziałem mogilnianek odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia w Mysłowicach.

Wygrana w II lidze to najlepszy, historyczny wynik w 32-letniej historii klubu z Mogilna. W sezonie 2020/2021 Sokół przegrał tylko dwukrotnie – wyjazdowe spotkania z Wieżycą Stężyca i UKŻPS Kościan. Po tym pierwszym meczu okazało się, że mogilnianki z powodu zakażeń koronawirusem w zespole, muszą trafić na kwarantannę. – To trudna sytuacja, gdy zespół zaraża się koronawirusem, a później musi wrócić do aktywności, do dawnej formy. Dla nas to nie było łatwe. Uważam, że dużo zespołów nie poradziło sobie z tym. Kwarantanna spowodowała, że później w ciągu tygodnia musieliśmy rozegrać aż cztery spotkania. Ten siatkarski maraton był dla nas wyjątkowo ciężki – przyznaje trener Sokoła, Michał Muszyński. – Kilka razy była sytuacja, że mieliśmy grać w sobotę, a jeszcze w środku tygodnia nie było wiadomo, czy ten mecz się odbędzie. Ciągle jakieś zamieszanie. To cały czas było gdzieś z tyłu głowy i psuło plany w trakcie sezonu – dodaje, zapytany o utrudnienia w prowadzeniu zespołu, związane z koronawirusem.Zespół z Mogilna reprezentuje dużo siatkarek, które na co dzień związane są z Poznaniem. W związku z tym, część zajęć treningowych odbywa się właśnie w stolicy Wielkopolski. – W Poznaniu trenujemy w środy, a w poniedziałki i piątki w Mogilnie. Przed sezonem plan był taki, aby mieć w drużynie dwie pełne szóstki. Dzięki temu, na koniec każdego treningu jesteśmy w stanie pograć pełne fragmenty gry. Jest nas dużo, ale to bardzo pozytywnie wpływa na grę. Większa rywalizacja powoduje, że staramy się jeszcze bardziej – opowiada zawodniczka Sokoła – Edyta Mazurczak i przyznaje, że koronawirus komplikuje plany treningowe siatkarek. – Odwoływane są rozgrywki młodzieżowe, a zespołów seniorskich w okolicy jest mało i przez to trudniej o sparingi. Wszystko jest niepewne. Nie wiadomo, czy coś w ostatniej chwili nie wypadnie. Ustawiamy sobie plan tygodnia pod treningi, a koronawirus robi nam „pod górkę”. Dodatkowym problemem jest mała dostępność siłowni, nie można normalnie ćwiczyć – zauważa.

Jaki jest największy atut mogileńskiego zespołu? – Mamy 13 zawodniczek na równym poziomie sportowym i każda może zastąpić każdą. To jest naszą największą siłą. Bardzo często dawało nam to wygraną. Było dużo spotkań, które zaczynaliśmy jedną szóstką, a kończyliśmy zupełnie inną – mówi szkoleniowiec Sokoła Michał Muszyński. – Gdy tylko skompletowaliśmy skład, wszystkie dziewczyny zdawały sobie sprawę, że będzie on mocny. Bardzo szybko się zgrałyśmy. Znamy się od dawna, więc nie było to trudne. Wiedziałyśmy, gdzie i jak każda z nas grała wcześniej. Dodatkowo, wszystkie miałyśmy takie samo nastawienie – każda chciała osiągnąć jak najlepszy wynik. Wierzyłyśmy, że każdy mecz jest do wygrania – dodaje atakująca mogileńskiego zespołu Edyta Mazurczak.

Co było największym wyzwaniem dla trenera Muszyńskiego w tym sezonie? – Wypisywanie kartki z ustawieniem przed kolejnym setem – odpowiada z uśmiechem. – Ale z drugiej strony wiedziałem, że jakkolwiek jej nie wypiszę, to dziewczyny już czekają tylko na to, aby wejść na parkiet i dać z siebie wszystko. Zaskoczyły mnie również bardzo pozytywnie siatkarki – głównie swoim poziomem sportowym. Nie spodziewałem się, że będzie taka rywalizacja na pozycjach. Byłem przekonany, że w trakcie całego sezonu znajdę pewną szóstkę, podstawową, a okazało się, że trzeba ustalać wyjściowy skład z tygodnia na tydzień. Często było tak, że jeśli któraś zawodniczka usiadła na ławce, to w kolejnych dniach zapracowała na to, aby w następnym meczu wejść w podstawowej szóstce.

Na rywalizację półfinałową o awans do I ligi Sokół Mogilno pojedzie do Mysłowic. Mogileński klub również chciał zorganizować te zawody, ale to Silesia Volley wygrała konkurs ofert. W Mysłowicach, poza gospodyniami i sokolankami, zagrają jeszcze zespoły z Białegostoku i Aleksandrowa Łódzkiego. Dwa z nich awansują do rywalizacji finałowej o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. – Nastawiałyśmy się, że zagramy we własnej hali, która na pewno jest naszym atutem – przyznaje Edyta Mazurczak. – Wiemy jak najlepiej się ustawić, jesteśmy przyzwyczajone do oświetlenia, to jest na pewno wygodniejsze. Gdyby jeszcze byli kibice, to w ogóle miałybyśmy przewagę, bo mogłybyśmy liczyć na żywiołowy doping. Z kolei wyjazdy też są fajne, bo bardziej integrują – dodaje.

Przygotowania Sokoła do baraży o I ligę trwają już od dłuższego czasu. – My już część spotkań ligowych odpuściliśmy kosztem tego, aby zacząć się przygotowywać do turnieju półfinałowego. Pracujemy dość ciężko od ponad pięciu tygodni – zdradza szkoleniowiec mogileńskiej drużyny Michał Muszyński. Teraz już tylko ostatni szlif przed wyjazdem do Mysłowic. Dziewczyny są przygotowane i wierzę, że podczas turnieju pokażą, że są w najlepszej możliwej dyspozycji – kończy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę