Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwa Sokoła Mogilno i SMS Szczyrk

I liga K: Zwycięstwa Sokoła Mogilno i SMS Szczyrk

Solna Wieliczka przegrała kolejny mecz. Tym razem musiała uznać wyższość Sokoła Mogilno. Dwa pierwsze sety nie miały większej historii, zakończyły się wysokim zwycięstwem Sokoła. W trzeciej  partii spotkania lepsze były gospodynie, w czwartej swoją wyższość potwierdziły mogilnianki. Enea Energetyk Poznań przegrał z SMS-em Szczyrk i skomplikował swoją sytuację w tabeli.

Solna nie dała rady

Sokół zagrał w pełni skoncentrowany. Na efekty dobrej gry mogilnianek nie trzeba było długo czekać. Przy stanie 4:5 w polu zagrywki zameldowała się Wiktoria Przybyło. Przy jej serii przyjezdne zdobyły sześć punktów z rzędu i prowadziły 11:5. Wieliczanki popełniały błędy w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Solna nie miała zbyt wiele do powiedzenia w tym secie. Po asie serwisowym Katarzyny Nowak było 17:8 dla gości. Popis gry przyjezdnych trwał w najlepsze. Serią trudnych zagrywek popisała się Paulina Brzoska i było 24:13 dla Sokoła. Atak Aleksandry Szczepańskiej zamknął tego jednostronnego seta.

Otwarcie drugiej partii należało do mogilnianek. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Weronika Fojucik, a gospodynie całkowicie stanęły w miejscu. Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym secie, seriami traciły punkty. Popełniły błędy własne i przegrywały 0:6. Z kolei przy serii zagrywek Katarzyny Nowak było 11:1. Wieliczanki były tłem dla rozpędzonych rywalek. Przy stanie 5:15 zdobyły cztery punkty z rzędu, dobrze spisała się Dominika Mras – Paliwoda i przegrywały 9:15. Pojedyncze ataki Weroniki Krysztofiak czy Julii Jaśkowiec niewiele zmieniły. Przewaga podopiecznych trenera Mikołaja Mariaskina oscylowała wokół 9-10 punktów (20:11, 22:13). Błąd własny Julii Chadały zakończył tę część meczu.

W trzeciej partii pierwszy raz w tym meczu prowadziła Solna. Tym razem dała o sobie znać Zuzanna Oracz. Zbyt pewne siebie przyjezdne, przegrywały 1:4. Do remisu po 4 atakami doprowadziła Wiktoria Przybyło. Nie mające nic do stracenia gospodynie odskoczyły swoim przeciwniczkom na dwa punkty, a punktowała Zuzanna Oracz (9:7). Wspomniana Oracz powiększyła przewagę Solnej do trzech punktów (14:11). Do kolejnego remisu po 14 doprowadziła Paulina Brzoska. Gospodynie nie poddawały się. Ciężar gry na siebie wzięła Karolina Feliks oraz Weronika Krysztofiak. Po ataku tej drugiej siatkarki drużyna z Małopolski prowadziła 22:19. Był to przełomowy moment tego seta. Miejscowa drużyna nie dała sobie odebrać wypracowanej przewagi. Ostatni punkt w tym secie atakiem zdobyła Zuzanna Oracz, tym samym Solna pozostała w grze.

W ostatnim secie tego spotkania Sokół odrzucił swoje rywalki od siatki. W polu zagrywki punktowała Paulina Brzoska, było 11:4 dla zespołu z Mogilna. Zespół gości kontrolował boiskowe wydarzenia. Wieliczanki pomimo ambitnej gry nie zdołały doprowadzić do wyrównania. Po ataku Oracz Solna przegrywała 15:17. Na więcej tej drużyny nie było stać. Drużyna z województwa kujawsko – pomorskiego odrzuciła od siatki swoje przeciwniczki, prowadziła 21:15. Ostatni punkt w tym meczu punktowym blokiem zdobyła Katarzyna Nowak.

MVP: Wiktoria Przybyło

Solna Wieliczka – Sokół Mogilno 1:3
(14:25, 14:25, 25:23, 19:25)

Solna: Cadwgan (2), Krysztofiak (11), Nowacka (2), Marta Dąbrowska (5), Ejsmont (2), Mras-Paliwoda (1), Aleksandra Dutkiewicz (libero) oraz Wełna (1), Jaśkowiec (6), Feliks (5), Chadała (3), Oracz (13), Bierczak (libero)
Sokół: Przybyło (18), Nowak (14), Szczepańska (8), Fojucik (6), Szczepuła (8), Brzoska (12), Rafałko (libero) oraz Pilarczyk, Cabaj (1)

Bezradne poznanianki

Młode uczennice ze Szczyrku od samego początku spotkania dominowały na boisku. Zbudowały sobie czteropunktową przewagę (8:5), która utrzymała się przez dłuższy czas. Poznanianki ani przez chwilę nie potrafiły zniwelować strat i przegrywały 12:17. Młode siatkarki z południa Polski zanotowały przestój, ekipa z Wielkopolski zbliżyła się na jeden punkt (22:23). Ostatecznie ze zwycięstwa w pierwszym secie cieszyły się przyjezdne.

W drugiej partii spotkania w dalszym ciągu dominował zespół gości, prowadził 8:5.Gospodynie nie poddawały się, doprowadziły do remisu po 11. Gra falowała, a więcej do powiedzenia na boisku miały siatkarki uczące się w Szczyrku. Po raz kolejny odskoczyły na kilka punktów, (16:13). Gra falowała, doszło do kolejnego remisu po 17. Do stanu po 21 końcówka seta należała do przyjezdnych, które wygrały ją 25:21.

Grające ze spuszczonymi głowami poznanianki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, przegrywały 4:14. Set nie miał większej historii. Dominacja SMS-u nie podlegała żadnej dyskusji. SMS wygrała 3:0 i wywiozła komplet punktów ze stolicy Wielkopolski. Poznanianki po tej porażce mocno skomplikowały swoją sytuację w tabeli.

MVP: Agata Milewska

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(22:25, 21:25, 19:25)

Energetyk: Regulska, Sobalska, Chmielewska, Mokrzan, Senica, Bury, Stryjak (libero) oraz Lach, Ziółkowska, Senica. Witczak (libero)
SMS: Milewska, Moszyńska, Adamczyk, Jaroń, Siuda, Brzoza, Suska (libero) oraz Moszyńska, Mulka, Nadera