Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Słowacy sparowali z Czechami przed kwalifikacjami do ME

Słowacy sparowali z Czechami przed kwalifikacjami do ME

Reprezentacje Słowacji i Czech rozegrały między sobą dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym górą byli Słowacy, którzy wygrali 3:1, w drugim lepsi po tie-breaku okazali się Czesi. Obie drużyny przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw Europy.

W piątkowym spotkaniu reprezentacja Słowacji mimo porażki w pierwszym secie pokonała 3:1 Czechy. Była to pierwsza wygrana trenera Marka Kardosa na stanowisku selekcjonera. Debiut w drużynie narodowej zanotowali Patrik Prokopec i Michal Zeman.

– Kluczem do naszej wygranej była nasza pierwsza akcja, graliśmy w dobrym rytmie. Po dwóch setach udało nam się odepchnąć rywali zagrywką od siatki, bardzo dobrze broniliśmy. W pierwszych dwóch setach nasza zagrywka była zła, musimy to poprawić, zwłaszcza, że graliśmy u siebie – mówił po spotkaniu trener Marek Kardos.

W sobotnim meczu w Nitrze walka była już o wiele bardziej wyrównana. Tym razem triumfowali Czesi, którzy pokonali rywali 3:2. – Byliśmy trochę lepsi w ataku, szczególnie po gorszym przyjęciu lub obronie, na tym polegała różnica. Byliśmy bardziej agresywni, była chęć zwycięstwa, chcę, by tak to wyglądało w każdym meczu – przyznał po spotkaniu trener reprezentacji Czech Jiří Novák.

Słowacy o awans do mistrzostw Europy rywalizować będą w grupie E z Albanią, Rumunią i Szwajcarią. Czesi jako jeden z gospodarzy finałów mają zagwarantowane miejsce w mistrzostwach.

Słowacja – Czechy 3:1
(23:25, 28:26, 25:15, 25:19)

Słowacja: Kriško (11), Ondrovič (8), Michalovič (16), Ihnát (11), Krajčovič (11), Zaťko (4), Nemec (libero) oraz Turis (libero), Porubský (3), Firkaľ (5), Lamanec (8), Zeman i Pokopec (2)
Czechy: Vašina (10), Patočka (6), Šotola (10), Licek (10), Sedláček (9), P. Bartoš (1), Pfeffer (libero) oraz Moník (libero), Indra (4), Michálek, Bartůněk, Špulák (1) i A. Bartoš (1)

Słowacja – Czechy 2:3
(22:25, 25:22, 21:25, 25:23, 9:15)

Słowacja: Paták, Krajčovič, Michalovič, Kriško, Ondrovič, Zaťko, Nemec (libero) oraz Ihnát, Lamanec, Firkaľ, Porubský i Palgut
Czechy: Michálek, Špulák, Indra, Bartoš A., Polák, Janouch, Moník (libero) oraz Licek, Šotola, Bartůněk i Sedláček