Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki rezerw San-Pajdy Jarosław na kwarantannie

Siatkarki rezerw San-Pajdy Jarosław na kwarantannie

Siatkarki rezerw San-Pajdy Jarosław, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką Tomasovii Tomaszów Lubelski muszą przejść kwarantannę i wykonać testy na obecność koronawirusa. W sobotę w hali MOSiR w Jarosławiu odbywał się bowiem turniej siatkarek, w którym brało udział sześć drużyn, w tym ekipa z Tomaszowa Lubelskiego. W trakcie rozgrywek trener drużyny z Tomaszowa Lubelskiego poinformował, że jedna z jego siatkarek otrzymała informację o pozytywnym teście na obecność koronawirusa, a turniej został przerwany.

U nas wygląda to tak, że siedem dziewczyn z drugiego zespołu przebywa teraz na kwarantannie – mówi Piotr Pajda, trener i prezes klubu San-Pajda Jarosław. – W sobotę te siatkarki przejdą testy na obecność koronawirusa, bo z tego co otrzymaliśmy informację, tyle w przybliżeniu trwa okres wylęgania się wirusa. Czekamy jednocześnie na informacje z Tomaszowa, bo w ich przypadku wszyscy musieli się poddać testom i robiono je w niedzielę i poniedziałek. Na ten moment nie znamy tych wyników.Kwarantanny nie muszą przechodzić inne uczestniczące w turnieju drużyny, w tym pierwszy zespół San-Pajdy Jarosław czy Karpaty Krosno.

–  Wytypowaliśmy siedem zawodniczek z naszej drużyny, które mogły mieć z nią kontakt. Oczywiście można zamknąć całą drużynę, ale nie należy przesadzać. MOSiR zadbał o to, by bezpieczeństwo sanitarne było zapewnione – podkreśla Pajda.

Choć pierwszy zespół San-Pajdy nie miał kontaktu z zakażoną siatkarką, to cała sytuacja może skomplikować plan przygotowań siatkarek z Jarosławia. W najbliższy weekend miały one bowiem wyjechać na Słowację, by rozegrać sparingi z tamtejszymi drużynami z ekstraklasy.

Odwołaliśmy już ten wyjazd. Prawdopodobnie nie pojedziemy też na zaplanowany tydzień późnej turniej do Tomaszowa Lubelskiego – tłumaczy Piotr Pajda. – Na razie poczekamy, aż sytuacja się nieco uspokoi, zobaczymy jak wyjdą nasze testy. Wtedy może uda się zaplanować jakieś gry kontrolne.

Cały artykuł Łukasza Pado dostępny w serwisie nowiny24.pl.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved