Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarki z Drezna wystąpią w Pucharze CEV

Siatkarki z Drezna wystąpią w Pucharze CEV

fot. Łukasz Krzywański

Mimo zawirowań w ligach niemieckich, włodarze DSC Dresdner zdecydowali, że ich klub wystąpi w Pucharze CEV. W zespole jeszcze jest sporo niewiadomych, głównie w kwestiach budżetu, ale menadżer klubu Sandra  Zimmermann potwierdziła, że siatkarki z Drezna zostały zgłoszone do pucharów, a największy wpływ na tę decyzję miał fakt, że klub reprezentuje Niemcy na arenie europejskiej nieprzerwanie od 15 lat. 

Europejski Związek Piłki Siatkowej CEV opublikował teraz wstępny plan na nowy sezon europejskich pucharów. Rozgrywski rozpoczynają się już w październiku. Pomimo wszystkich niejasności menedżerowie DSC po raz kolejny postanowili wystartować w drugim najsilniejszym europejskim pucharze – Pucharze CEV.Gramy w pucharach nieprzerwanie od 2007 roku. Pomogło nam to również w szybszym rozwoju sportowym i zarządzaniu klubem na najwyższym poziomie. Zmagania z najsilniejszymi pozwalają nam myśleć nieszablonowo, a także dają lepszą perspektywę drużynie i zawodnikom. Staliśmy się magnesem dla widzów i jesteśmy w pierwszej trójce w europejskim rankingu publiczności. Sukcesy są bodźcem do konsekwentnego podążania tą drogą – powiedziała Sandra Zimmermann, która  nie może się doczekać nadchodzącego udziału w Pucharze CEV.

Losowanie Pucharu CEV 2021 odbędzie się na początku sierpnia. Dokładny termin powinien zostać niedługo ogłoszony przez CEV. Dopiero wtedy siatkarki DSC dowiedzą się, kiedy i przeciwko komu zagrają

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved