Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A K: Mecz Cuneo z Igorem Gorgonzola przełożony

Serie A K: Mecz Cuneo z Igorem Gorgonzola przełożony

We włoskiej Serie A kobiet na środę (14 października) zaplanowano 5. kolejkę spotkań. Wiadomo już jednak, że mecz pomiędzy Igorem Gorgonzola Novara a Bosca San Bernardo Cuneo zostanie przełożony na inny termin. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa wśród członków sztabu szkoleniowego drużyny gości.

Zespół Bosca San Bernardo Cuneo poinformował o tym na swojej stronie internetowej.Cuneo Granda Volley ogłasza, że ​​po wymazie wykonanym w poniedziałek 12 października, członek sztabu szkoleniowego uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Osoba ta nie ma żadnych objawów i zaraz po uzyskaniu wyniku została umieszczona w izolacji zgodnie z obowiązującym prawem. Czekając na kolejne testy, którym zostanie poddana cała drużyna, klub poprosił o przełożenie meczu zaplanowanego na środę (14 października) w Novarze z Igorem Gorgonzola.

Sprawa wymaga najwyższej ostrożności – powiedział prezes klubu z Cuneo Diego Borgna. – Musimy chronić nie tylko nasze dziewczyny, ale także inne zespoły. Dlatego poprosiliśmy o przełożenie meczu zaplanowanego na dzisiejszy wieczór i uzyskaliśmy zgodę. Jak najszybciej wyznaczymy termin, który w przypadku negatywnych wyników kolejnych testów, pozwoli na wznowienie regularne treningu.

Przypomnijmy, że Igor Gorgonzola Novara ma rozegrane trzy mecze (w 1. kolejce zespół pauzował), w których odniósł 2 zwycięstwa i poniósł 1 porażkę. Bosca San Bernardo Cuneo ma na koncie o jeden mecz więcej. Drużyna zanotowała 2 zwycięstwa za 3 punkty, 1 wygraną w tie-breaku i porażkę.

źródło: cuneograndavolley.it, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved