Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: PlusLiga zaczyna liczyć się sportowo i finansowo

Sebastian Świderski: PlusLiga zaczyna liczyć się sportowo i finansowo

fot. zaksa.pl

– Wcale mnie nie dziwi ruch transferowy. Widać, że polska liga jest atrakcyjna dla obcokrajowców, coraz więcej gwiazd się w niej pojawia. Zaczyna się mocno liczyć nie tylko sportowo, ale też finansowo – powiedział prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.

Powoli zaczynają być znoszone restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Dotyczy to także sportu. – Jest to dla nas krok do normalności. Oczywiście, nie jest powiedziane, że za dzień czy dwa wrócimy do hal i zaczniemy treningi, bo na to jest jeszcze za wcześnie, ale jest to pierwszy krok. Pamiętajmy też, że kluby mają okres przejściowy po sezonie, który zakończył się dość wcześnie. A zawodnicy przez dwa miesiące nic nie robili, więc dla nich jest to możliwość powrotu do hal, żeby przygotować się do następnego sezonu – powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.Zanosi się na to, że część zawodników kędzierzyńskiej drużyny w najbliższym czasie przejdzie badania i testy, aby było wiadomo w jakim stopniu pandemia wpłynęła na ich formę sportową. – Zwołamy Polaków, którzy są na miejscu, z wyjątkiem reprezentantów, chcąc za tydzień przebadać zawodników pod kątem korona wirusa i przeprowadzić im testy wydolnościowe, żeby wiedzieć, co dalej robić. Pamiętajmy, że zawodnicy przez dwa miesiące praktycznie nie trenowali. Ćwiczenia w domach była to tylko prewencja i delikatne ćwiczenia siłowe. Natomiast siatkówka jest specyficznym sportem, w którym trzeba być dobrze przygotowanym kondycyjnie. Zawodnicy będą wiedzieli, co mają robić, abyśmy w połowie lipca zaczęli przygotowania nie z punktu zero, ale z punktu trzy lub cztery –zaznaczył sternik klubu z Opolszczyzny.

Zwrócił on uwagę na paradoks pandemii, bowiem dzięki niej zawodnicy otrzymali czas na odpoczynek i regenerację, a niektórzy z nich wcześniej tyle wolnego nie mieli w swojej przygodzie z siatkówką. – Niedawno głośno mówiliśmy o przeładowanym kalendarzu, a tu nagle dzięki temu nieszczęściu zawodnicy mogli odpocząć dwa,  a nawet czasami trzy miesiące, więc będą zregenerowani w 100 procent. Myślę, że po tak długiej przerwie wszyscy nie możemy się doczekać, aby wrócić do normalności i do pracy, bo ona jest solą naszej codzienności. Potrzeba jednak dużo czasu, aby zawodnicy wrócili do dobrego poziomu sportowego i nie zrobili sobie krzywdy. Na pół gwizdka w siatkówce nic nie da się robić, trzeba działać na maksymalnej dynamice i maksymalnych obciążeniach, także wprowadzenie kilkutygodniowe będzie bardzo ważne – ocenił prezes ZAKSY.

Odniósł się on również do ruchów na rynku transferowym. Przez kłopoty finansowe wielu klubów w Europie i Brazylii do PlusLigi może trafić sporo wartościowych obcokrajowców. – Każdy budżet oparty jest na sponsorach, co trochę wyhamowało. Trzeba jednak planować przyszłość i patrzeć pozytywnie na to, co będzie się działo. Wcale mnie nie dziwi ruch transferowy. Widać, że polska liga jest atrakcyjna dla obcokrajowców, coraz więcej gwiazd się w niej pojawia. Zaczyna się mocno liczyć nie tylko sportowo, ale też finansowo. Poziom ligi pójdzie dzięki temu do góry – zakończył Sebastian Świderski.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę