Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sebastian Pawlik: Nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedniego sposobu na grę

Sebastian Pawlik: Nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedniego sposobu na grę

Reprezentacja Polski juniorów na czwartym miejscu zakończyła rywalizację grupową. W ostatnim meczu biało-czerwoni przegrali z Francją 0:3. – Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż nie graliśmy zbyt dobrze. Skorzystaliśmy z tego, że wygraliśmy pierwszego seta, później zaczęliśmy grać lepiej – stwierdził po pojedynku Marc Francastel, szkoleniowiec Francuzów.

Polacy bardzo dobrze weszli w mecz przeciwko Francji. Reprezentacja Polski juniorów górowała na parkiecie i utrzymywała przez większość czasu prowadzenie. Biało-czerwoni w końcówce mieli aż pięć punktów przewagi, jednak nie wystarczył to, by odnieść zwycięstwo w tej odsłonie. Od stanu 21:16 podopieczni trenera Pawlika zdobyli tylko dwa oczka i przegrali 23:25. W kolejnych odsłonach Francuzi złapali wiatr w żagle. Drugiego i trzeciego seta siatkarze z Francji wygrywali do 19 i dopisali do swojego konta komplet punktów. Nie wystarczył on jednak do awansu do półfinału. Francuzi zakończyli rywalizację grupową na 3. lokacie, do drugich Belgów tracili punkt. – Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż nie graliśmy zbyt dobrze. Skorzystaliśmy z tego, że wygraliśmy pierwszego seta, później zaczęliśmy grać lepiej. Po wcześniejszym meczu i przegranej z Włochami teraz czujemy się bardzo dobrze – przyznał Marc Francastel, trener reprezentacji Francji.

Polacy grę w fazie grupowej nie zaliczą do udanej. Biało-czerwoni wygrali 2 z pięciu spotkań i z siedmioma punktami na koncie uplasowali się na 4. miejscu w tabeli. – Chciałbym pogratulować Francji, bo wykonali świetną robotę w tym spotkaniu. Nie zagraliśmy w czwartkowym meczu dobrze, niestety mamy problemy zdrowotne i kontuzje w zespole. Nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedniego sposobu na naszą grę i dlatego przegraliśmy – powiedział po spotkaniu z Francją trener Sebastian Pawlik. Od soboty reprezentanci Polski walczyć będą o 5. miejsce w rozgrywkach. Ich pierwszym rywalem będą Holendrzy, którzy z trzech rozegranych spotkań jedno wygrali 3:1, a dwa (z Rosją i Białorusią) przegrali 0:3 i w swojej grupie zajęli 3. miejsce.

źródło: cev.eu, opr. własne