Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rozgrywający na dłużej w Czarnych Radom

Rozgrywający na dłużej w Czarnych Radom

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kędzierski zostaje na kolejny sezon w Cerrad Enea Czarnych Radom. Popularny „Kędzior” nadal będzie bronić barw drużyny Wojskowych, a zbliżające się rozgrywki 2021/2022 będą dla 27-letniego siatkarza szóstym sezonem w zespole z Radomia. 

Michał Kędzierski swoją profesjonalną karierę sportową rozpoczynał w Asseco Resovii Rzeszów, ale w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował w barwach zespołu Wojskowych. W Radomiu siatkarz spędził dwa sezony (2013/2014 – 2014/2015), a następnie został wypożyczony do Effectora Kielce (sezon 2015/2016), gdzie był podstawowym rozgrywającym.Po rocznym pobycie w drużynie z Kielce Michał Kędzierski w sezonie 2016/2017 wrócił do Radomia, gdzie sztab trenerski powierzył mu miano pierwszego rozgrywającego zespołu. Wojskowi wówczas zajęli 7. miejsce w PlusLidze, a Michał Kędzierski po udanych rozgrywkach przeniósł się do swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii Rzeszów.

Rozgrywający w Rzeszowie spędził zaledwie rok, a następnie obrał zagraniczny kierunek. Sezon 2018/2019 spędził we włoskiej drużynie Argos Volley Sora, z którą sięgnął po 9.miejsce w rozgrywkach Serie A. Po krótkiej przygodzie w Italii, Michał Kędzierski ponownie zawitał do Polski i w sezonie 2019/2020 ponownie podpisał kontrakt z zespołem z Radomia.

Od tego czasu „Kędzior” broni barw zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom, z którym kolejno sięgał po 7. miejsce (2019/2020) oraz 12. miejsce (2020/2021). Michał Kędzierski ma za sobą łącznie 7. sezonów w PlusLidze, z czego przez pięć lat rozegrał w zespole Cerrad Enea Czarnych Radom. Na swoim koncie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozgrywający ma 199. występów, z czego 139. meczów rozegrał w koszulce Cerrad Enea Czarnych Radom.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2021/2022

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę