Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Piazza: Chyba to co daję zespołowi, nie jest tym, czego on potrzebuje

Roberto Piazza: Chyba to co daję zespołowi, nie jest tym, czego on potrzebuje

fot. Klaudia Piwowarczyk

Krytyczny, samokrytyczny i zdeterminowany – oto portret trenera Roberto Piazzy po meczu pomiędzy Allianz Powervolley i Vero Volley. Starsi kibice wciąż pewnie jeszcze pamiętają, że w czasach słusznie minionych w różnych kręgach składało się samokrytykę, po której następowało potępienie lub odpuszczenie win. Ten rytuał przypomniał nam ostatnio Roberto Piazza.

To był bardzo dziwny mecz: bardzo dziwny, ponieważ był to długi tydzień, podczas którego dużo rozmawialiśmy po meczu z Cisterną i szczerze mówiąc, reakcja, której się spodziewałem, nie była tym, co widziałem na boisku – to pierwsze słowa mediolańskiego trenera.Widziałem w pewnym momencie drużynę bez duszy, nawet to zapisałem. Tak więc, będąc głównym trenerem, jestem pierwszym, który dokonuje dużej samokrytyki w tym sensie, że prawdopodobnie to, co daję zespołowi, nie jest tym, czego zespół potrzebuje. Będę musiał skonfrontować się z chłopakami, bo w ten sposób nie przetrwamy do końca roku, a przynajmniej na pewno nie razem. Musimy podjąć decyzje. Drużyna, taka jak ta, która rozegrała pierwszego dzisiejszego seta, to drużyna, która gra ze strachem. Muszę zrozumieć, skąd bierze się ten strach i mając nadzieję, że zrozumiem to tak szybko, jak to możliwe, dowiem się też, czy to ja jestem przede wszystkim odpowiedzialny – zakończył szkoleniowiec.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę