Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Riccardo Marchesi: Każde trzy punkty są ważne

Riccardo Marchesi: Każde trzy punkty są ważne

fot. Michał Szymański

– To nie była łatwa robota. Musimy szanować swoich przeciwników. To nie jest tak, że Legionovia traci do nas 10 punktów i nie jest dobrą drużyną. Są świetnym zespołem z bardzo dobrym trenerem i dziś wykonali bardzo dobrą pracę. Nie możemy wychodzić z założenia, że każdy mecz będzie łatwy, liga jest trudna i każde trzy punkty są ważne – powiedział po meczu z Legionovią Riccardo Marchesi, szkoleniowiec  E.Leclerc Moya Radomka Radom. 

Znam Samarę Rodrigues, bo grała u mnie w Cannes. To, co widzieliśmy w jej debiucie przeciwko Legionovii, to nie jest wszystko, na co ją stać. Nie jest łatwo wejść do drużyny, gdzie każdy wykonuje dobrą robotę i od razu grać według systemu takiego zespołu. Zagrała dobrze, ale wiem, że może grać jeszcze lepiej – dodał trener, oceniając występ swojej nowej podopiecznej.Swój debiut i pierwsze dni w zespole skomentowała również brazylijska przyjmująca. – Jestem szczęśliwa, że gram z tymi dziewczynami, przyjęły mnie bardzo dobrze i miło. Cały czas mi pomagają i mogę tylko podziękować za tę atmosferę. Myślę, że zagrałyśmy dobrze, ale są rzeczy, które możemy poprawić i zrobimy to, pracując nad takimi elementami. Jestem dumna z mojej drużyny i wiem, że możemy zajść daleko. W tym zespole panuje świetna atmosfera, co jest dla mnie szczególnie ważne po trudnym czasie, jaki miałam przed przybyciem tu. Czuję, że to jest właśnie miejsce, w którym powinnam być. 

Mniej powodów do zadowolenia miała natomiast rozgrywająca DPD Legionovii Alicja Grabka. – Myślę, że była szansa choć na jeden punkt, patrząc na to jak toczył się czwarty set. Pierwszy set to było światełko w tunelu, bo w końcu zagrałyśmy na wysokim poziomie, fajnie taktycznie i technicznie. To daje nadzieję, że nastąpi w nas przełamanie. Na pewno brakuje nam utrzymania tego poziomu przez cały mecz. Jeden set to za mało, żeby myśleć o zwycięstwach. Cieszy jednak, że udało nam się przynajmniej w części meczu zagrać dobrze, bo tego szukałyśmy od kilku miesięcy. 

– Z układu tabeli wynika, że możliwe jest spotkanie obu ekip w ćwierćfinale mistrzostw Polski. – Wydaje się, że szóste miejsce będzie ciężko zdobyć, bo dziewczyny z Bielska prezentują dobry poziom i przewaga ich jest dość duża, jak na ten etap sezonu. Będziemy natomiast walczyć, żeby Radomki uniknąć, bo to bardzo mocny zespół. Trzeba jednak pamiętać, że siedem-osiem zespołów w lidze jest takich, że wszystko między nimi może się wydarzyć. Ten sezon jest bardzo dziwny, a część drużyn wciąż szuka formy. My czekamy na przeciwnika i będziemy chciały pokazać swoją najlepszą siatkówkę – zakończyła siatkarka Legionovii.

źródło: inf. własna, Radomka Radom - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę