Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja juniorek zagra ze Słowacją

Reprezentacja juniorek zagra ze Słowacją

fot. Natalia Grabarczyk

Kadra juniorek przygotowuje się w Szczyrku do sierpniowych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane od 22 do 30 sierpnia w Bośni i Hercegowinie (Zenica) oraz Chorwacji (Osijek). Wkrótce biało-czerwone udadzą się do Nitry na sparingowe spotkania z reprezentacją Słowacji.Podopieczne trenera Wiesława Popika przebywają obecnie na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku. 1 i 2 sierpnia polskie juniorki rozegrają w Nitrze dwa sparingowe mecze ze swoimi rówieśniczkami ze Słowacji (początek spotkań o 17.00 i 11.00, oba bez udziału publiczności).

Mecze w Nitrze zakończą obecne zgrupowanie w Szczyrku. Następnie kadrowiczki otrzymają pięć dni wolnego i 7 sierpnia spotkają się ponownie. Obecnie w miejscowym OPO COS trenuje piętnaście zawodniczek. Martyna Łazowska przebywa w Łodzi z drużyną seniorek.

W tegorocznych mistrzostwach Europy po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zakwalifikują się do półfinału rozgrywek. Drużyny z miejsc 3-4 zagrają o pozycje 5-8 w końcowej klasyfikacji. Mistrz i wicemistrz kontynentu awansuje do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Polki do tegorocznych ME U19 awansowały z rankingu, w którym zajmują dziesiąte miejsce. W poprzednim czempionacie Polska zdobyła brązowy medal po wygranej z Turcją. Złotego medalu będą bronić Włoszki, a srebrnego Rosjanki.

Podział na grupy w CEV Mistrzostwach Europy U19:
Grupa I: Bosnia i Herzegowina, Włochy, Serbia, Słowacja, Białoruś, Polska
Grupa II: Chorwacja, Rosja, Turcja, Niemcy, Bułgaria, Francja

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved