Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważne zwycięstwo poznanianek, Karpaty z kolejną porażką

I liga K: Ważne zwycięstwo poznanianek, Karpaty z kolejną porażką

Ekipa Enei Energetyka Poznań wygrała mecz z Karpatami Krosno 3:0 i zrównała się liczbą punktów z drużyną z Sosnowca. Krośnianki mają czego żałować prowadziły w drugiej partii 22:20 oraz 24:20 pomimo tego przegrały tę część meczu. Drużyna z Podkarpacia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, traci do Legionovii trzy punkty.

DOBRA POSTAWA W POLU ZAGRYWKI

W miarę wyrównana gra toczyła się do stanu po 4. Przy serii zagrywek Wiktorii Niwald i błędach własnych zespołu gości było 12:5 dla poznanianek. Gospodynie punktowały w bloku, kontrataki zamieniały w punkty. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych, miały duże problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Julii Sobalskiej było 18:9 dla ekipy z Wielkopolski. Drużyna z Podkarpacia zdołała odrobić kilka punktów straty, w polu zagrywki dobrze spisała Małgorzata Kuczyńska, było 18:13 dla gospodyń. Na więcej przyjezdnych nie było stać, błąd w polu zagrywki Amelii Bogdanowicz zakończył rywalizację w tym secie.

NIEWYKORZYSTANE SZANSE

Otwarcie drugiej partii należało do poznańskiej drużyny. Oliwia Nastawska popisała się trudnymi zagrywkami, krośnianki miały duże problemy z przyjęciem, były nieskuteczne w ataku, przegrywały 1:5. Miejscowe siatkarki podbijał ataki swoich rywalek Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Amelia Senica było 14:9 dla Enei Energetyka. Wówczas do głosu doszły siatkarki z Podkarpacia, tym razem to one odrzuciły od siatki swoje rywalki. W polu zagrywki skutecznymi zagrywkami popisała się Natalia Bandurska, przewaga poznanianek zmalała do dwóch punktów, traciły dwa punkty (13:15). Sytuacja na boisku zmieniła się na korzyść ekipy gości. W polu zagrywki punktowała Aleksandra Hochołowska, zespół gości prowadził 19:18. Krośnianki w końcówce seta nie wykorzystały swoich szans prowadziły 22:20 oraz 24:22. Ciężar gry na siebie wzięła Amelia Mokrzan doszło do remisu po 25. W grze na przewagi lepsze okazały się gospodynie. Ostatni punkt atakiem zdobyła Wiktoria Niwald.

JEDNOSTRONNY SET

Trzeci set był ostatnim w tym meczu, krośnianki seriami traciły punkty. Przy serii zagrywek Amelii Senicy było 12:2. Krośnianki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Set miał jednostronny przebieg, krośnianki nie miały siatkarskich argumentów. Po kontrataku Amelii Senicy oraz punktowym bloku Rozalii Chmielewskiej tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie gospodyń (20:7). Błąd w polu zagrywki Małgorzaty Kuczyńskiej zakończył tę jednostronną partię.

MVP: Amelia Mokrzan

Enea Energetyk Poznań – Karpaty-PANS Krosno 3:0
(25:17, 27:25, 25:12)

Energetyk: Sobalska, Chmielewska, Mokrzan, Senica, Niwald, Nastawska, Stryjak (libero) oraz Witczak, Regulska, Lach
Karpaty: Bogdanowicz, Klisiak, Kuczyńska, Bandurska, Jankowska, Bartczak, Izabela Dąbrowska (libero) oraz Szczelokowa, Hochołowska, Legień