Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Sobański w Gwardii Wrocław

Rafał Sobański w Gwardii Wrocław

Rafał Sobański to przyjmujący, który już dwa razy w swojej karierze awansował do PlusLigi. Teraz doświadczony zawodnik ponownie będzie walczył o awans, tym razem w szeregach Gwardii Wrocław. 

Rafał Sobański to siła spokoju i doświadczenia, a więc połączenie tych cech, które często w siatkówce decydują o końcowym sukcesie.  – Moje cele na ten sezon są spójne z tym, czego oczekuje zespół. Awans do PlusLigi! Udało mi się to w mojej karierze już dwa razy i zrobię wszystko, by kolejny raz awansować. Chciałbym przełożyć swoje doświadczenie dla dobra zespołu, abyśmy osiągnęli ten nasz wspólny cel. Jako siatkarz chciałbym się rozwijać i utrzymać dobrą formę przez jak najdłuższy czas – mówił nowy przyjmujący Gwardii Rafał Sobański.Gra w Gwardii będzie dla Sobańskiego okazją do… zwiedzenia Wrocławia. Sam zawodnik przyznaje, że do tej pory nie miał do tego okazji. – Mieszkam niedaleko Wrocławia, bo jestem z Krotoszyna – to 80 km od stolicy Dolnego Śląska. Przyznam, że nie wiem dlaczego, ale…bardzo rzadko odwiedzałem Wrocław. Wpływ na to miał pewnie fakt, że w młodym wieku wyjechałem do szkoły do Gdańska. Teraz się wprowadzam i w wolnej chwili, jak pozwolą czas i treningi, na pewno nie omieszkam poznać bliżej tego miasta. To wizytówka naszej zachodniej Polski – opowiadał Sobański.

Nowy siatkarz Gwardii Wrocław, może pochwalić się już sporym ograniem w PlusLidze. W swojej karierze reprezentował barwy GKS Katowice, czy MKS Będzin w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. – Rafał to przede wszystkim siła doświadczenia. To niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jego charakter, pozytywna energia to coś, co potrafi scalić grupę. Wierzymy, że w nadchodzącym sezonie będzie imponował swoją grą – zwłaszcza w ofensywie! – dodał Kajetan Maćkowiak – współwłaściciel Gwardii Wrocław.

Rafał Sobański
Data urodzenia: 10.08.1991
Pozycja: przyjmujący
Zasięg w ataku: 360
Zasięg w bloku: 330

Kariera:
Lotos Trefl Gdańsk – 2009 – 2012
Ślepsk Suwałki – 2012 – 2013
TKS Tychy – 2013 – 2014
GKS Katowice – 2014 – 2019
MKS Będzin – 2019 – 2021

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi mężczyzn

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę