Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Sobański: Musimy wywiązywać się z roli faworyta

Rafał Sobański: Musimy wywiązywać się z roli faworyta

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wciąż nie jesteśmy ustabilizowaną drużyną, która po przyciśnięciu przeciwnika w pierwszym secie nie potrafi go przydusić i utrzymać tej przewagi. Nie po raz pierwszy zdarza się taka sytuacja, że rywal nam ucieka – powiedział po wygranym tie-breaku z Legią rozgrywający Gwardii Lukas Tichacek.

Siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie. W poniedziałkowy wieczór pokonali u siebie Legię Warszawa, ale dopiero po tie-breaku. Początek meczu zwiastował ich gładkie zwycięstwo. – Pierwszy set był bardzo dobry w naszym wykonaniu, drugi – tragedia, totalnie obrót o 180 stopni i przegraliśmy go do 16. Wciąż nie jesteśmy ustabilizowaną drużyną, która po przyciśnięciu przeciwnika w pierwszym secie nie potrafi go przydusić i utrzymać tej przewagi. Nie po raz pierwszy zdarza się taka sytuacja, że rywal nam ucieka. Przyjęcie nie było w tym meczu najlepsze – utrudniliśmy sobie życie – stwierdził Lukas Tichacek, rozgrywający zespołu z Dolnego Śląska.Po świetnym pierwszym secie gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, co wykorzystał beniaminek, obejmując prowadzenie 2:1. – Wyszliśmy na pierwszego seta nabuzowani, ciągnęliśmy tę grę, a w drugim i trzecim secie pojawił się problem w głowie. Jednemu, drugiemu zawodnikowi coś nie wyszło i nie było takiego przełamania. Rozpamiętywaliśmy akcje, które nam nie wyszły, pojawiły się jakieś dyskusje z sędziami przy siatce – skomentował Rafał Sobański, przyjmujący Gwardii.

Podopieczni Rainera Vassiljeva przebudzili się w czwartej odsłonie, którą gładko wygrali, a w tie-breaku poszli za ciosem, dopisując dwa punkty do ligowej tabeli. Duża w tym zasługa Mateusza Frąca, który pojawił się w trakcie spotkania na boisku i był pierwszoplanową postacią Gwardii. – Wiadomo jaki jest nasz cel, jaki jest nasz zespół. Ciągle falujemy, musimy się wywiązywać z roli faworyta, w której najczęściej występujemy – zakończył Rafał Sobański.

źródło: gwardiawroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę