Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie lepsi od reprezentacji Polski juniorów

Radomianie lepsi od reprezentacji Polski juniorów

W Radomiu reprezentacja Polski juniorów rozegrała mecz sparingowy z zespołem z PlusLigi. Spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach, podopieczni Daniela Plińskiego wygrali jedynie drugą partię, pozostałe padły łupem Cerrad Enei Czarnych Radom.

Co prawda spotkanie lepiej rozpoczęli młodzi reprezentanci Polski (8:5), ale dość szybko stracili swoją zaliczkę. W kluczowym momencie to gracze Jakuba Bednaruka byli o oczko lepsi (21:20) i w końcówce nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, rozstrzygając premierową odsłonę na swoją korzyść 25:21. Druga odsłona od początku była w miarę wyrównana, długo żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie wyraźnej przewagi. To udało się dopiero w końcówce reprezentacji Polski juniorów, którzy tym samym doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Młodzi reprezentanci Polski poszli za ciosem także w kolejnej odsłonie (8:6), ale tym razem nie było im dane utrzymać przewagi. Co prawda w ważnym momencie seta byli o dwa oczka lepsi (21:19), ale wyrównana końcówka padła łupem radomian 27:25. Nie inaczej rozpoczęła się czwarta część meczu (7:8), a wyrównana rywalizacja trwała prawie do samego końca. Dopiero w ostatniej fazie seta radomianie wrzucili wyższy bieg (21:18) i pewnie triumfowali 25:20.

Na przestrzeni całego spotkania obie drużyny atakowały na poziomie 56% skuteczności, w bloku lepiej poradzili sobie siatkarze Daniela Plińskiego. Najlepiej punktującym graczem reprezentacji juniorów był Michał Gierżot, który skończył to spotkanie z 15 oczkami na swoim koncie, 10 miał natomiast środkowy Jakub Urbanowicz. Po stronie ekipy z PlusLigi pierwsze skrzypce grał Bartosz Firszt, wywalczył on 18 oczek. 17 miał Daniel Gąsior, a 16 Paweł Rusin.

Cerrad Enea Czarni Radom – Polska U-21 3:1
(25:21, 21:25, 27:25, 25:20)

Czarni Radom: Ostrowski (1), Lemański (5), Rusin (16), Gąsior (17), Firszt (18), Nowak (6), Masłowski (libero) oraz Sadkowski (3) i Kłoda (1)
Polska U-21: Strulak (5), Pawlun (5), Czerwiński (9), Urbanowicz (10), Gierżot (15), Dulski (9), Nowowsiak (libero) oraz Kołtowski (libero), Kraut (3), Kupka (5, Gniecki (1) i Kwasigroch (4)