Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie lepsi od reprezentacji Polski juniorów

Radomianie lepsi od reprezentacji Polski juniorów

W Radomiu reprezentacja Polski juniorów rozegrała mecz sparingowy z zespołem z PlusLigi. Spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach, podopieczni Daniela Plińskiego wygrali jedynie drugą partię, pozostałe padły łupem Cerrad Enei Czarnych Radom. 

Co prawda spotkanie lepiej rozpoczęli młodzi reprezentanci Polski (8:5), ale dość szybko stracili swoją zaliczkę. W kluczowym momencie to gracze Jakuba Bednaruka byli o oczko lepsi (21:20) i w końcówce nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, rozstrzygając premierową odsłonę na swoją korzyść 25:21. Druga odsłona od początku była w miarę wyrównana, długo żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie wyraźnej przewagi. To udało się dopiero w końcówce reprezentacji Polski juniorów, którzy tym samym doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.Młodzi reprezentanci Polski poszli za ciosem także w kolejnej odsłonie (8:6), ale tym razem nie było im dane utrzymać przewagi. Co prawda w ważnym momencie seta byli o dwa oczka lepsi (21:19), ale wyrównana końcówka padła łupem radomian 27:25. Nie inaczej rozpoczęła się czwarta część meczu (7:8), a wyrównana rywalizacja trwała prawie do samego końca. Dopiero w ostatniej fazie seta radomianie wrzucili wyższy bieg (21:18) i pewnie triumfowali 25:20.

Na przestrzeni całego spotkania obie drużyny atakowały na poziomie 56% skuteczności, w bloku lepiej poradzili sobie siatkarze Daniela Plińskiego. Najlepiej punktującym graczem reprezentacji juniorów był Michał Gierżot, który skończył to spotkanie z 15 oczkami na swoim koncie, 10 miał natomiast środkowy Jakub Urbanowicz. Po stronie ekipy z PlusLigi pierwsze skrzypce grał Bartosz Firszt, wywalczył on 18 oczek. 17 miał Daniel Gąsior, a 16 Paweł Rusin.

Cerrad Enea Czarni Radom – Polska U-21 3:1
(25:21, 21:25, 27:25, 25:20)

Składy zespołów:
Czarni Radom: Ostrowski (1), Lemański (5), Rusin (16), Gąsior (17), Firszt (18), Nowak (6), Masłowski (libero) oraz Sadkowski (3) i Kłoda (1)
Polska U-21: Strulak (5), Pawlun (5), Czerwiński (9), Urbanowicz (10), Gierżot (15), Dulski (9), Nowowsiak (libero) oraz Kołtowski (libero), Kraut (3), Kupka (5, Gniecki (1) i Kwasigroch (4)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę