Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów M: Polskie pary lepsze od Niemców, teraz powalczą o półfinał

Puchar Narodów M: Polskie pary lepsze od Niemców, teraz powalczą o półfinał

fot. FIVB

Dwie wygrane odnieśli w Wiedniu polscy reprezentanci, którzy walczą w Pucharze Narodów. W pierwszym meczu triumfowali Piotr Kantor i Maciej Rudol, drugie starcie wygrali Bartosz Łosiak i Michał Bryl i tym samym pokonali oni reprezentację Niemiec.

Puchar Narodów w siatkówce plażowej rozgrywany jest w tym roku po raz pierwszy. To nowy twór turniejowy obu federacji – CEV i FIVB. Reprezentacje składają się z dwóch par i rywalizują między sobą. W przypadku, gdy w starciach jest remis 1:1 rozgrywany jest tie-break. W pierwszym takim pojedynku Polacy przegrali właśnie w dogrywce z Włochami. Kolejny grupowy pojedynek stoczyli natomiast z Niemcami.W jego pierwszym meczu Piotr Kantor i Maciej Rudol pokonali w dwóch setach parę Paul Henning i Sven Winter. Początku starcia biało-czerwoni nie mieli udanego, a dobrze zagrywający rywale odskoczyli na 6:2. Wtedy jednak Polacy wzięli się za odrabianie start. Na siatce czujny był Kantor, dobrze zagrywał Rudol i remis pojawił się przy stanie 9:9. Kiedy ten drugi zagrał też blokiem, reprezentanci Polski wyszli na prowadzenie 13:12. Długi czas trwała wyrównana walka, ale im bliżej końca tym biało-czerwoni radzili sobie coraz lepiej i wygrali seta.

Otwarcie kolejnego to świetna postawa Rudola za linią końcową, dzięki czemu polski duet odskoczył na 4:0. W kolejnych akcjach Polacy solidną grą utrzymywali przewagę i kontrolowali w pełni sytuację. Po bloku Rudola i kontrze Kantora różnica na korzyść biało-czerwonych była już znaczna (17:7). Choć jeszcze w końcówce rywale zerwali się do walki, nie mieli szans na przedłużenie tego meczu.

Po tym starciu swój mecz rozpoczęli Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Ich rywalami byli Momme Lorenz i Lukas Pfretzschner. Mimo że co jakiś czas Niemcy zaskakiwali polską dwójkę zagrywką bądź blokiem, to jednak biało-czerwoni grali swoje i nie pozwalali przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Kiedy trzeba było, włączyli też „wyższy bieg” i wygrali partię premierową, w której lepiej spisywali się w ataku. Niemcy popełnili też kilka błędów w ważnych momentach. Kolejna odsłona to koncert w bloku Michała Bryla i bardzo dobre zagrywki Bartosza Łosiaka. Choć niemiecka dwójka starała się utrzymywać atak na dobrym poziomie, nie stanowiło to żadnego zagrożenia dla Polaków, którzy pewnie zamknęli całe spotkanie.

Kantor/Rudol (POL) – Henning/Winter (GER) 2:0
(21:18, 21:16)

Łosiak/Bryl (POL) – Lorenz/Pfretzschner (GER) 2:0
(21:17, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę