Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: ŁKS walczył, ale Mladost Zagrzeb lepsza

Puchar CEV K: ŁKS walczył, ale Mladost Zagrzeb lepsza

Nieudanie ćwierćfinałową rywalizację w Pucharze CEV rozpoczęły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Podopieczne Michala Maska przegrały po zaciętym meczu z Mladostą Zagrzeb. Rywalki prowadziły w tym spotkaniu już 2:0, ale nie zdołały rozstrzygnąć go w trzech setach. Łodzianki  wyrównały i o wyniku spotkania decydował tie-break. W nim chorwacki zespół triumfował 15:8.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdnych. ŁKS miał problemy z przyjęciem zagrywki rywalek i te szybko im odskoczyły na 5:1. Stopniowo jednak gra gospodyń zaczęła się uspokajać i wkrótce podopieczne Michala Maska doprowadziły do wyrównania (9:9). Walka zaczęła się toczyć punkt za punkt. W końcówce na prowadzenie 24:22 wyszły siatkarki Mladosti, ale łodzianki znów doprowadziły do remisu i zaciętej gry na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszły z niej przyjezdne, które po tym, jak w ataku pomyliła się Sobiczewska triumfowały 31:29.

Początek drugiej partii był nerwowy, a gra toczyła się punkt za punkt. Po atakach Jones-Perry ŁKS odskoczył gościom na trzy oczka (8:5). O przerwę poprosił wówczas trener Leonard Barić. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać starty, ich łupem padły cztery kolejne akcje i wyszły na prowadzenie 9:8. Serię przerwał dopiero atak Pacak, a gra wyrównała się. Dobra postawa siatkarek Mladosti w obronie i kontrataku pozwoliła im ponownie odskoczyć (15:13). Wkrótce jednak na prowadzeniu znów był ŁKS (17:16), ale wówczas trzy oczka z rzędu zapisali na swoim koncie goście (19:17). O czas poprosił trener Masek. Po nim udany atak i as serwisowy Piaseckiej doprowadziły do remisu, ale chwilę potem inicjatywę znów przejęła ekipa chorwacka (22:19). Łodzianki, które miały problemy ze kończeniem ataków, nie zdołały już odwrócić losów seta, w którym uległy rywalkom ostatecznie 21:25 po ataku ze środka Samadan.

Set numer trzy podobnie jak poprzedni rozpoczął się od wyrównanej walki. Po ataku Jones-Perry z lewego skrzydła ŁKS wyszedł na prowadzenie (6:5). Wkrótce za sprawą zbicia Sobiczewskiej powiększył przewagę do trzech oczek (9:6), a o przerwę poprosił szkoleniowiec Mladosti. Po wznowieniu gry łodzianki kontynuowały dobrą serię, utrudniały rywalkom grę skuteczną zagrywką. Po asie serwisowym Alagierskiej prowadzenie łodzianek było już czteropunktowe (13:9), a gdy w polu zagrywki zapunktowała Sobiczewska o drugi czas dla ekipy z Zagrzebia poprosił Leonard Barić (17:11). Nie wybił tym jednak z rytmu gospodyń, nie pomogły też zmiany w jego zespole. Seta pewnie wygrały zawodniczki ŁKS-u, które po ataku Alagierskiej triumfowały 25:14.

W czwartą odsłonę lepiej weszły przyjezdne, które szybko odskoczyły na trzy oczka (7:4). Łodzianki szybko jednak opanowały sytuację i atak Sobiczewskiej doprowadził do remisu po 8.  ŁKS zaczął lepiej  spisywać się w obronie, a walka toczyła się punkt za punkt. Wkrótce gospodynie odskoczyły na 14:12, trener gości przerwał wtedy grę. Na niewiele się to zdało, bowiem po czasie miejscowe nie zwalniały tempa. Na 16:12 wyprowadził je as serwisowy Alagierskiej. Łodzianki utrzymywały przewagę, która po ataku Grajber była już sześciopunktowa (19:13). Ponownie grę przerwał trener Mladosti. Po powrocie na boisko jego podopieczne odrobiły do łodzianek trzy oczka i o czas poprosił tym razem Michal Masek (19:16). W końcówce gospodynie pozwoliły już rywalkom na wygranie tylko jednej akcji, pewnie zwyciężając 25:17.

W decydującym secie szybko inicjatywę przejęły przyjezdne. Po ataku Grbavicy prowadziły już 3:0, a na 4:0 po długiej akcji podniosła Samadan. Trener Masek przerwał grę, ale nie pomogło to jego ekipie. Wkrótce ŁKS przegrywał już 1:7. Po atakach Witkowskiej i Piaseckiej łodzianki zbliżyły się do rywalek na cztery oczka (5:9). Nie wybiły ich jednak z rytmu, te chwilę potem po błędzie w przyjęciu ŁKS-u prowadziły 12:6. Gospodynie nie zdołały już odrobić tak dużych strat. Mecz zakończył autowy atak Jones-Perry (8:15).

MVP: Klara Perić

ŁKS Commercecon Łódź – Mladost Zagrzeb 2:3
(29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15)

ŁKS: Grajber (14), Pacak (6), Witkowska (15), Sobiczewska (16), Jones-Perry (15), Ratzke (1), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Strasz, Gajer, Alagierska (6), Piasecka (10)
Mladost: Popić (12), Perić (4), Grbavica (23), Samadan (15), Marković (13), Tomić (12), Stimac (libero) oraz Freund, Papac, Brcić, Cveticanin, Stimac