Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przyjmująca opuszcza zespół mistrza Polski

Przyjmująca opuszcza zespół mistrza Polski

fot. Michał Szymański

Gdy sezon się kończy, nieuniknione są pożegnania. Z ŁKS-em Commercecon Łódź, mistrzem Polski 2022/2023, rozstaje się słoweńska przyjmująca Lana Scuka.  – Spędzenie tutaj sezonu nauczyło mnie jak ważna jest współpraca, ciężka praca, życzliwość i pasja. Poznałam naprawdę dobrych ludzi i poczułam się jak w domu – przyznała siatkarka.

Lana Scuka dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź jako mistrzyni i podwójna wicemistrzyni swojego kraju, mająca na swoim koncie również Puchar Słowenii i triumf w Pucharze Challenge. Z reprezentacją swojego kraju osiągała dotychczas sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Przyjmująca jest wicemistrzynią Europy juniorek i wicemistrzynią świata U-23. W sezonie 2022/2023 wywalczyła z Łódzkimi Wiewiórami mistrzostwo Polski, zagrała w finale Pucharu Polski oraz rywalizowała w Lidze Mistrzyń.W rozgrywkach TAURON Ligi Lana Scuka rozegrała 29 spotkań, zdobywając w nich 258 punktów, w tym 209 w ataku, 9 z zagrywki i 40 blokiem. Na przestrzeni ligowego sezonu jej skuteczność w ataku wyniosła 38%, zaś w przyjęciu 39%. Wielokrotnie była najbardziej ostrzeliwaną w przyjęciu zawodniczką, a mimo to nie wahała się brać na siebie ciężaru gry w ataku.

Trener okazał mi duże zaufanie. Znał mnie z okresu naszej współpracy w drużynie narodowej, wiedział jaki poziom prezentuję i na co mnie stać. Widział dla mnie rolę w tym zespole i wiedział, jak to poukładać, żebym tu pasowała. Z pewnością dzięki niemu czułam się w klubie lepiej i nasza wcześniejsza współpraca dużo tu pomogła – powiedziała w wywiadzie dla tauronliga.pl po zdobyciu złotego medalu. Wtedy jeszcze nie mogła zdradzić, że po sezonie pożegna się z Łódzkimi Wiewiórami.

Jak zapamięta rok spędzony w ŁKS-ie Commercecon Łódź? – Ten sezon zapamiętam głównie dzięki najlepszym kibicom, jakich kiedykolwiek widziałam. Podoba mi się sposób, w jaki klub jest z nimi związany. Jako zawodniczka czułam, że naprawdę się liczę i mamy tutaj wyższy cel, więc granie w ŁKS-ie było przyjemnością. Muszę bardzo podziękować Alessandro, całemu sztabowi i prezesowi za spełnienie mojego osobistego marzenia, jakim była gra w Lidze Mistrzyń. Bardzo dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono i na pewno będę miała szczególne wspomnienia z Polski. Jesteśmy też mistrzami Polski, co jest dla mnie wspaniałym momentem. Zrobiłyśmy to z moimi niesamowitymi koleżankami, które są najbardziej życzliwymi i pracowitymi kobietami, jakie znam. Odchodzę z klubu, ale ma on szczególne miejsce w moim sercu i pamięci. Nie wiem, dokąd zaprowadzi mnie życie, ale mam nadzieję, że znów się zobaczymy – powiedziała Lana.

Z jakim doświadczeniem wyjeżdża z Łodzi? – Spędzenie tutaj sezonu nauczyło mnie jak ważna jest współpraca, ciężka praca, życzliwość i pasja. Poznałam naprawdę dobrych ludzi i poczułam się jak w domu – podkreśliła przyjmująca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2023/2024

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę