Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Przełamanie Pałacu, bydgoszczanki wygrały w Tarnowie

TL: Przełamanie Pałacu, bydgoszczanki wygrały w Tarnowie

fot. Łukasz Krzywański

Metalkas Pałac Bydgoszcz sięgnął po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie TAURON Ligi. Po siedmiu przegranych z rzędu bydgoszczanki pokonały Grupę Azoty Akademię Tarnów. Gospodynie nie zdołały ugrać nawet seta. Nagrodę MVP odebrała rozgrywająca Paulina Bałdyga.

Od prowadzenia 4:2 po skończonej akcji Wiktorii Szumery oraz błędzie przyjezdnych rozpoczęły spotkanie tarnowianki. Po drugiej stronie siatki ręki w ataku nie zwalniały Wiktoria Makarewicz oraz Joanna Sikorska (8:8). Siatkarki Pałacu prezentowały dobry blok, dzięki czemu kończyły kontry. Po tym, jak wykorzystała kontratak Pola Nowakowska, a zatrzymana została Szumera, zespół z województwa kujawsko-pomorskiego miał dwa oczka do przodu (11:9). Gospodynie bardzo szybko wyrównały za sprawą asa serwisowego Danijeli Dżaković (11:11). Obie ekipy jednak falowały i nie wystrzegały się swoich błędów. Niemniej jednak to bydgoszczanki nadal prezentowały lepszą ofensywę, zwłaszcza Wiktoria Paluszkiewicz oraz Makarewicz (17:14). Kolejne kontry kończyła Nowakowska, która zdobyła trzy oczka (23:17). Wydawało się, że Pałac spokojnie kroczy po wygraną, chociaż w samej końcówce doszło do przestoju w wykonaniu podopiecznych Jakuba Tęczy, przez co szkoleniowiec poprosił o przerwę. Finalnie bydgoszczanki triumfowały po wygranej przepychance Paluszkiewicz na siatce (25:21).

Bydgoszczanki poszły za ciosem

Po swojej myśli rozpoczęły drugą odsłonę bydgoszczanki. Przy serii zagrywek Dominiki Witowskiej zawodniczki Pałacu prowadziły 6:1. Wiele błędów popełniły w tym czasie gospodynie. Błażej Krzyształowicz reagował czasem oraz zmianą na pozycji atakującej. Ruchy te jednak nie przyniosły rezultatu. Przyjezdne nie zatrzymywały się w ataku i konsekwentnie budowały swoją przewagę. Z kolei gra tarnowianek zupełnie się posypała, popełniały one błędy w ofensywie (4:13). Sikorska oraz Makarewicz wykonywały swoje, z kolei drużyna z Małopolski była całkowicie bezradna (19:6). Siatkarki tarnowskiego zespołu zerwały się jeszcze do lepszej gry, a gwarantem skuteczności w ataku była Calkins oraz Marcyniuk (14:21). Sprawy w swoje ręce wzięła Sikorka, która doprowadziła do finiszu drugiej partii na prawej flance (25:15).

Przez moment trzeciej części wynik oscylował wokół remisu, ale po skończonej kontrze Dżaković oraz jej bloku na Paluszkiewicz gospodynie wygrywały 5:3. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego poprawiła element bloku-obrony, a duet Makarewicz oraz Sikorska ponownie nie zawodził (10:8). Tarnowianki miały problem z utrzymaniem przede wszystkim jednostajnego poziomu przyjęcia. Pomimo doprowadzenia do remisu po 10 ekipa z Tarnowa przegrywała po chwili 10:15. Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone w ofensywie przeciwniczki, za to robiły to same bydgoszczanki, które regularnie punktowały blokiem. W samej końcówce to właśnie tym elementem podopieczne trenera Tęczy rozbiły tarnowianki, notując trzy punktowe bloki z rzędu. Kropkę nad “i” postawiła w kontrze atakiem z krótkiej Witowska.

MVP: Paulina Bałdyga

Grupa Azoty Akademia Tarnów – Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3
(21:25, 15:25, 19:25)

Składy zespołów:
Akademia: Zakościelnla (3), Chmielewska (2), Dżaković (10), Uszewa (2), Gawlak (5), Szumera (3), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk (4), Calkins (5), Molenda (1), Szczygieł-Głód
Pałac: Bałdyga (3), Nowakowska (12), Sikorska (18), Makarewicz (12), Paluszkiewicz (8), Witowska (12), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved