Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prometej pozyskał reprezentantkę Portoryko

Prometej pozyskał reprezentantkę Portoryko

fot. fivb-org

Shara Venegas zasiliła szeregi Prometeja Kamieńskie. Niespełna 28-letnia portorykańska libero jest już trzecią zagraniczną siatkarką, która dołączyła do ukraińskiej drużyny w międzysezonowej przerwie.

Prometej Kamieńskie ma ambitne plany na nadchodzący sezon. Drużyna, która powstała dopiero rok temu, od razu zadebiutowała w ukraińskiej ekstraklasie. W niej pokazała się z zaskakująco dobrej strony, wygrywając rundę zasadniczą. Jednak przez pandemię koronawirusa rozgrywki nie zostały dokończone, a wyniki zostały anulowane. Nie zmieniło to faktu, że Prometej wciąż się rozwija. W nadchodzącym sezonie chce być jeszcze silniejszy, o czym świadczą kolejne ruchy kadrowe ukraińskiego klubu. Chętnie sięga on po zagraniczne siatkarki. Już trzecią z nich jest Shara Venegas, która zdecydowała się na przenosiny na Ukrainę.Dotychczas Shara Venegas nie grała jeszcze w Europie. Przeważnie broniła barw rodzimych klubów, a ostatnie dwa sezony spędziła w Criollas de Caguas. Jest wielokrotną reprezentantką swojego kraju. Na swoim koncie ma między innymi srebrny medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a także srebrne i brązowe medale w Pucharze Panamerykańskim.

W ukraińskim zespole nie będzie jedynym zagranicznym ogniwem. Wcześniej informowaliśmy już, że do Prometeja przeniosła się bułgarska rozgrywająca, Lora Kitipowa oraz kubańska skrzydłowa – Dayami Sanchez. Na dodatek działacze postawili na ukraińskie zawodniczki. Udało im się ściągnąć Anastasiję Kraidubę, która miniony sezon spędziła w Grot Budowlanych Łódź, a także Ałłę Politanską, która gra na pozycji rozgrywającej.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved