Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Projekt dwukrotnie lepszy od ukraińskiego zespołu

Projekt dwukrotnie lepszy od ukraińskiego zespołu

fot. Projekt Warszawa

W ramach pięciodniowego obozu przygotowawczego w ukraińskim Gródku Projekt Warszawa rozegrał dwa sparingi z miejscowym Epicentr-Podolany Horodok. W obu warszawianie wygrali 3:1. – Bardziej skupialiśmy się, żeby potrenować elementy po swojej stronie i zagrać dobrze ten mecz. Myślę, że większość tego spotkania była pod naszą kontrolą. Oczywiście jest sporo elementów do poprawy, ale wiemy nad czym pracować i widzimy progres z meczu na mecz. Plus jest taki, że dojechał do nas Angel i miał okazję zagrać pierwszy sparing z nowymi zawodnikami. Myślę, że proces zgrywania się z oboma rozgrywającymi właśnie się zaczął – powiedział  Andrzej Wrona.

14 września podopieczni trenera Anastasiego wylecieli na Ukrainę. Po dniu treningów w czwartek, 16 września, Projekt Warszawa rozegrał sparing z Epicentr-Podolany Horodok. Warszawianie rozpoczęli ten mecz w składzie Angel Trinidad De Haro, Mateusz Janikowski, Janusz Gałązka, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzje Wrona i Dominik Jaglarski. Inauguracyjna partia tego spotkania padła łupem ukraińskiego zespołu. W trzech kolejnych odsłonach wyraźnie lepsi byli już siatkarze grający w PlusLidze. – Takie spotkanie jak z Projektem Warszawa jest dla nas bardzo ważne, bardzo potrzebne. Przeciwnik po drugiej stronie siatki był całkiem dobrze zorganizowany jak na tę fazę przygotowań i sprawił nam dużo problemów zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, nad którym będziemy mocno pracować, ponieważ wiemy, że potrzeba nam tu troszkę więcej – przyznał Mariusz Sordyl, trener ukraińskiego zespołu.Wiedzieliśmy, że całość pierwszej siódemki tej drużyny nie zagra z nami. Artur (Szalpuk – przyp. red.) ma drobny uraz i wiedzieliśmy, że nie zagra. Bardziej skupialiśmy się, żeby potrenować elementy po swojej stronie i zagrać dobrze ten mecz. Myślę, że większość tego spotkania była pod naszą kontrolą. Oczywiście jest sporo elementów do poprawy, ale wiemy nad czym pracować i widzimy progres z meczu na mecz. Plus jest taki, że dojechał do nas Angel i miał okazję zagrać pierwszy sparing z nowymi zawodnikami. Myślę, że proces zgrywania się z oboma rozgrywającymi właśnie się zaczął – powiedział po pierwszym spotkaniu Andrzej Wrona.

Dzień później drużyny rozegrały drugi mecz kontrolny. Tym razem w pierwszej szóstce Projektu znaleźli się: Igor Grobelny, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Dusan Petković, Jakub Kowalczyk i Dominik Jaglarski. Pierwsze dwa sety gładko zostały wygrane przez warszawian, ich ukraińscy rywale nie zdołali przekroczyć bariery 15 punktów. Trzeci set miał znacznie ciekawszy przebieg i po walce na przewagi lepsi okazali się gospodarze. Siatkarze z Ukrainy nie byli w stanie jednak pójść za ciosem i podobnie jak w poprzednim meczu przegrali 1:3. Na tym jednak spotkanie nie zakończyło się, bowiem trenerzy zdecydowali o rozegraniu jeszcze jednego, dodatkowego seta.

Projekt Warszawa – Epicentr-Podolany Horodok 3:1
(23:25, 25:14, 25:18, 25:17)

Projekt Warszawa – Epicentr-Podolany Horodok 3:1
(25:13, 25:14, 27:29, 25:22)

źródło: inf. własna, Projekt Warszawa- Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę