Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Poznaliśmy nowych drugoligowców

Poznaliśmy nowych drugoligowców

Od piątku do niedzieli rozgrywane były turnieje finałowe o awans do II ligi kobiet i mężczyzn. Poznaliśmy sześć zespołów męskich, które awansowały na szczebel centralny – są to Sparta Grodzisk Maz., Wisłok Strzyżów, Siatkarz Bierutów, Lotnik Łęczyca, Bestios Białystok i MOSiR Jasło. Awans do II ligi kobiet wywalczyły zespoły AZS LSW Warszawa, Gdyńskiej Akademii Siatkówki, Popradu Stary Sącz i Chełmca Wałbrzych

W Grodzisku Mazowieckim i Łęczycy spotkały się najlepsze zespoły, które wywalczyły awans do turniejów finałowych o awans do II ligi mężczyzn. W obu turniejach grały po cztery zespoły, z których tylko ostatnie nie mogły zająć miejsca premiowanego awansem.

W Grodzisku gospodarze, zespół Sparty, zaczęli turniej od porażki z Wisłokiem Strzyżów 1:3. W drugim piątkowym meczu Siatkarz Bierutów pokonał po zaciętym spotkaniu Orła Osiecza 3:2. Gdy w sobotę zawodnicy Wisłoka wygrali z Orłem 3:0, mogli już cieszyć się z awansu do II ligi. Również w trzech setach Sparta pokonała zespół z Bierutowa i o awansie gospodarzy miały zadecydować niedzielne mecze. W nich Siatkarz Bierutów wygrał 3:0 z Wisłokiem i również zapewnił sobie awans, a Sparta pokonała 3:1 Orła i podobnie jak rywale mając dwie wygrane na koncie zagra w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym. Orzeł Osiecza zajął ostatnie miejsce w finale i nie wywalczył awansu.

Wyniki turnieju finałowego w Grodzisku Maz.

W Łęczycy zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy wygrali wszystkie mecze bez straty seta i pewnie awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Podopieczni trenera Roberta Łukasiewicza okazywali się lepsi kolejno od rywali z Białegostoku, Jasła i Kobyłki i z kompletem zwycięstw odnieśli historyczny sukces. Drugie miejsce w turnieju zajął Bestios Białystok, który po piątkowej porażce z gospodarzami wygrał 3:0 z Wichrem Kobyłka i 3:1 z MOSiR-em Jasło. Jak się okazało o trzecim miejscu w tabeli premiowanym awansem rozstrzygał piątkowy mecz pomiędzy zespołami z Kobyłki i Jasła. W nich po tie-breaku zwyciężyli siatkarze z Podkarpacie i to oni w przyszłym sezonie zagrają w II lidze mężczyzn.

Turniej w Wałbrzychu zdominował zespół Popradu Stary Sącz. Zespół z Małopolski nie stracił seta w turnieju, wygrywając kolejno z Nike Ostrołęka, SAN-Pajdą Jarosław i Chełmcem Wałbrzych. Po dwóch dniach turnieju zarówno Poprad jak i zespół Chełmca, który wygrał 3:0 z SAN-Pajdą i 3:2 z Nike miały po dwie wygrane i były pewne awansu. Gospodynie przegrały wprawdzie niedzielny pojedynek o pierwsze miejsce w turnieju, ale zagrają w II lidze kobiet w przyszłym sezonie. Niedzielny mecz pomiędzy Nike i zespołem z Jarosławia nie miał już większego znaczenia – lepsze okazały się młode siatkarki z Podkarpacia, które wygrały 3:0.